Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

CZECHPOINT

Od 1. ledna 2008 mohou všichni zájemci získat na OÚ v Mlázovicích, na počkání, ověřený výpis z Katastru nemovitosti, Rejstříku trestů, OR a ŽR. Další služby postupně přibývají. Revoluce v komunikaci občana s úřady začíná. Známe to všichni. Zařídit si něco na úřadě znamená většinou vzít si dovolenou, zajistit si dopravu do příslušného města a obíhat, obíhat a stát fronty. Takové ztrátě času a nervů by ale mělo pomalu odzvonit. Stát právě uvádí do života informační systém CZECHPOINT, který by měl výrazně občanům usnadnit komunikaci s úřady.

V čem by měl CZECHPOINT pomoci? Jeho základní filozofií je myšlenka, že obíhat by měla data, nikoliv občan. Proto byla zřízena síť pracovišť (městské úřady, vybrané obecní úřady, vybrané pošty, hospodářská komora apod.), která umožňují občanům, na počkání, vydat ověřené výstupy ze systémů státní správy.

Obecní úřad v Mlázovicích byl po jednání s Ministerstvem vnitra ČR do sítě CZECHPOINT také zařazen, což je pro naše obyvatele skvělá zpráva! Bude to pro ně znamenat výrazné ulehčení administrativy. Již od 1. ledna 2008 může kdokoliv na našem obecním úřadě získat ověřený výpis z Katastru nemovitostí, Rejstříku trestů, Obchodního rejstříku a Živnostenského rejstříku. To vše na počkání, s úsměvem, bez nutnosti někam cestovat, stát frontu a na něco čekat.

 

Systém může využívat kdokoliv, tedy nejenom mlázovičtí občané, ale i občané okolních obcí, chalupáři a všichni další zájemci, pro které je to výhodné. Do budoucna by se služby CZECHPOINTu měly rozšiřovat. Bude umožňovat provádět běžná podání na různé státní úřady a instituce, podávat žádosti o nové občanské a řidičské průkazy či pasy, chystá se rovněž výstup z registru trestných bodů řidičů motorových vozidel.  V brzké budoucnosti se můžeme těšit i na další služby, které by nám měly zpříjemnit život.

Revoluce v komunikaci občanů s úřady začíná. Využijte výhod systému CZECHPOINT na svém obecním úřadě v Mlázovicích. Neobíhejte úřady, nechte obíhat data!

AKTUALIZOVÁNO 1.7.2008 - Od tohoto dne je do systému Czechpoint přidána možnost podávat žádost o zřízení živnosti nebo žádost o změnu stávající živnosti. V tomto případě nenahrazuje CP Živnostenský úřad, ale je jakousi elektronickou podatelnou. Bližší informace obdržíte na našem OÚ.

AKTUALIZOVÁNO 1.1.2009 - Od tohoto dne je do systému Czechpoint přidána možnost podávat žádost o výpis trestných bodů řidiče a výpis ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů

AKTUALIZOVÁNO 16.4.2009 - Od tohoto dne je do systému Czechpoint přidána možnost podávat žádost o výpis z insolvenčního rejstříku. Prostřednictvím insolvenčního rejstříku jsou zveřejňovány veškeré relevantní informace týkající se insolvenčních správců, dokumenty z insolvenčních spisů i zákonem stanovené informace týkající se dlužníků.