Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Lyžařský areál Mezihoří

Leden 2018 - Sjezdovka i vlek jsou připraveny na provoz. Ještě se čeká na lepší sněhové podmínky. Informace o případném zahájení provozu budou aktualizovány. Aktuální informace také na www.skikaras.cz.

 

Provozovatelem velmi pěkného a vybaveného lyžařského areálu v Mezihoří, je spolek KARAS, který původně vznikl jako volné sdružení ochránců přírody.

Pokud hledáte sjezdovku, která není daleko, nabízí příjemné služby a víkendové lyžování nenaruší Váš rozpočet, pak jste ji právě našli. Pozor! Rodiče, kteří nelyžují, mohou nechat svoje ratolesti sportovat a dohlížet na ně z tepla blízké chaty, kde rozhodně nebudou strádat ani žízní ani hladem.


Kontakt: www.skikaras.cz

LOKALITA

Lyžařský areál se nachází v osadě Mezihoří, která patří do katastrálního území Mlázovice. Je součástí známého mezihořského údolí, které je hojně navštěvovaným centrem turistů, houbařů, chatřů a v zimních měsících samozřejmě lyžařů.

Samotné umístění lyžařského arálu je pro lyžaře téměř ideální. Severní expozice svahu ve spojitosti s mrazovou kotlinou mezihořského údolí, dává velké předpoklady pro provoz lyžařských sportů, i v naší relativně malé nadmořské výšce. Za posledních sledovaných 10 let se, v průměru, lyžovalo 27,5 dne ročně, a to výhradně za využití přírodního sněhu. Na vysoké kvalitě sjezdových tratí se nově podílí i rolba, která profesionální přípravou terénu dokáže prodloužit délku sezóny, ale především lyžařům zpříjemnit zážitky.

Velmi příjemná je i dopravní dostupnost pro oblast Hořicka, Mlázovicka, Ostroměřska a Bydžovska. Příjezd je možný buď z obce Ostroměř nebo ze směru Šárovcova Lhota - Lázně Bělohrad nebo Mlázovice.

PARKOVÁNÍ

Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat přibližně 100m od dolní stanice vleku, přímo v osadě Mezihoří. K dispozici mají dostatečně velké parkoviště na upravené louce.

PROVOZNÍ DOBA (posezónní provoz)

Pondělí - ZAVŘENO  
Úterý - Pátek 15h - 20h (včetně osvětlení)
Sobota, svátky, prázdniny 9.00h - 17.00h,  17h - 20h večerní
Neděle 9h -16h

CENÍK JÍZDNÉHO

Celodenní jízdenka bez večerního lyžování - 130 Kč
Dopolední jízdenka (9.00 - 12.30) - 80 Kč
Odpolední jízdenka  (12.30 - 16.00) - 80 Kč
Pozdně odpolední jízdenka (15.00 - 17.00) - 50 Kč
Pozdně odpolední + noční jízdenka (15.00 - 20.00) - 100 Kč
Noční lyžování (17.00 - 20.00) - 80 KčJednotlivá jízda - 10 Kč

 

TECHNICKÉ PARAMETRY VLEKU

délka: 360m
převýšení: 70m
kapacita: 540 lyžařů/hodinu
počet kotev: 40 ks

KONTAKT

Správce areálu (Pavel Vích) 739 069 725

DALŠÍ INFORMACE A AKTUÁLNÍ SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ

www.skikaras.cz

Fotografie: Blanka Johnová

Fotogalerie