Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Lyžařský areál Mezihoří

Leden 2018 - Sjezdovka i vlek jsou připraveny na provoz. Ještě se čeká na lepší sněhové podmínky. Informace o případném zahájení provozu budou aktualizovány. Aktuální informace také na www.skikaras.cz.

 

Provozovatelem velmi pěkného a vybaveného lyžařského areálu v Mezihoří, je spolek KARAS, který původně vznikl jako volné sdružení ochránců přírody.

Pokud hledáte sjezdovku, která není daleko, nabízí příjemné služby a víkendové lyžování nenaruší Váš rozpočet, pak jste ji právě našli. Pozor! Rodiče, kteří nelyžují, mohou nechat svoje ratolesti sportovat a dohlížet na ně z tepla blízké chaty, kde rozhodně nebudou strádat ani žízní ani hladem.


Kontakt: www.skikaras.cz

LOKALITA

Lyžařský areál se nachází v osadě Mezihoří, která patří do katastrálního území Mlázovice. Je součástí známého mezihořského údolí, které je hojně navštěvovaným centrem turistů, houbařů, chatřů a v zimních měsících samozřejmě lyžařů.

Samotné umístění lyžařského arálu je pro lyžaře téměř ideální. Severní expozice svahu ve spojitosti s mrazovou kotlinou mezihořského údolí, dává velké předpoklady pro provoz lyžařských sportů, i v naší relativně malé nadmořské výšce. Za posledních sledovaných 10 let se, v průměru, lyžovalo 27,5 dne ročně, a to výhradně za využití přírodního sněhu. Na vysoké kvalitě sjezdových tratí se nově podílí i rolba, která profesionální přípravou terénu dokáže prodloužit délku sezóny, ale především lyžařům zpříjemnit zážitky.

Velmi příjemná je i dopravní dostupnost pro oblast Hořicka, Mlázovicka, Ostroměřska a Bydžovska. Příjezd je možný buď z obce Ostroměř nebo ze směru Šárovcova Lhota - Lázně Bělohrad nebo Mlázovice.

PARKOVÁNÍ

Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat přibližně 100m od dolní stanice vleku, přímo v osadě Mezihoří. K dispozici mají dostatečně velké parkoviště na upravené louce.

PROVOZNÍ DOBA (posezónní provoz)

Pondělí - ZAVŘENO  
Úterý - Pátek 15h - 20h (včetně osvětlení)
Sobota, svátky, prázdniny 9.00h - 17.00h,  17h - 20h večerní
Neděle 9h -16h

CENÍK JÍZDNÉHO

Celodenní jízdenka bez večerního lyžování - 130 Kč
Dopolední jízdenka (9.00 - 12.30) - 80 Kč
Odpolední jízdenka  (12.30 - 16.00) - 80 Kč
Pozdně odpolední jízdenka (15.00 - 17.00) - 50 Kč
Pozdně odpolední + noční jízdenka (15.00 - 20.00) - 100 Kč
Noční lyžování (17.00 - 20.00) - 80 KčJednotlivá jízda - 10 Kč

 

TECHNICKÉ PARAMETRY VLEKU

délka: 360m
převýšení: 70m
kapacita: 540 lyžařů/hodinu
počet kotev: 40 ks

KONTAKT

Správce areálu (Pavel Vích) 739 069 725

DALŠÍ INFORMACE A AKTUÁLNÍ SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ

www.skikaras.cz

Fotografie: Blanka Johnová

Fotogalerie