Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Máte dostatek informací o dění v Mlázovicích?


89bar89 %

11bar11 %

Celkový počet hlasů: 9

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Krizové řízení


POSLEDNÍ AKTUALIZACE: 17.5.2021 9.15h

 

COVID - 19

Vláda ČR vyhlásila stav pandemie (dle pandemického zákona) a je vydáno několik opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která omezují pohyb osob a regulují řadu činností. Shrnujeme výčet hlavních omezení týkajících se života v Mlázovicích:


Nošení respirátorů a roušek
Stále je povinné ve všech veřejných budovách (obchod, pošta, restaurace, obecní úřad,  zdravotní středisko, apod.) a ve veřejné dopravě, nosit respirátor min. FFP2/KN95 nebo nanoroušku. Ostatní způsoby zakrytí horních cest dýchacích již nejsou dostačující. Venku je nutné ochranu dýchacích cest používat pouze v případě, že nebude doržena vzdálenost 2m od dvou v a více osob z cizích domácností.


Shromažďování osob
Na veřejnosti je omezeno shromažďování osob.


Restaurace Radnice
Restaurace Radnice je opět uzavřena. V provozu je výdejní okénko od 11.00h do 13.00h. V pátek a v sobotu dále i od 18.00h do 20.00h. V poledne je k dispozici výběr z hotových jídel (bez předchozí obejdnávky), odpoledne točené pivo s sebou, víno nebo minutky po předchozí objednávce.
Od 17. května 2021 je otevřeno občerstvení na koupališti (jako zahrádka). K dispozici široký sortiment nápojů i občerstvení. Zahrádka před restaurací, včetně výroby vlastí zmrzliny, bude otevřena ihned, jakmile budeme moci splnit hygienické podmínky (zatím to aplikace opatření prakticky znemožňuje).


Domov důchodců

Návštěvy jsou povoleny za přísných podmínek, informace obdržíte přímo v zařízení.


Tělocvična

Tělocvična zůstává uzavřena až do odvolání.


Sál Radnice

Sál Radnice je uzavřen pro všechny akce.


Knihovna
Knihovna zůstává uzavřená až do odvolání.Očkování
Obecní úřad v Mlázovicích nabízí občanům (věk 45 a více, později i dalším) pomoc při registraci na oškování proti COVID-19. Nabídka platí především pro seniory, kteřé nemají na blízku svoji rodinu. Na telefonu 725 081 058 poskytneme aktuální informace k očkování, v případě zájmu seniora zaregistrujeme do vakcináčního centra v Jičíně. Zároveň potřebným obec nabízí zajištění dopravy na očkování do tohoto centra. Samozřejmě je vše odvislé od dostatku vakcín v ČR.


Zároveň opět apelujeme na občany i násvtěvníky městečka, aby byli maximálně ohleduplní vůči svému okolí a v případě podezření na infekční choroby se izolovali a nestýkali se s okolím.

 

Obecní úřad nabízí seniorům, handicapovaným a rizikovým osobám, že v případě potřeby jim zajistí nákup potravin a drogerie, popřípadě pomůže vyřešit další záležitosti tak, aby mohli zůstat v bezpečí domova a nevystavovat se riziku nákazy na veřejnosti. V případě potřeby volejte OÚ 493 697 223 nebo e-mail: obec@mlazovice.cz).