Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Máte dostatek informací o dění v Mlázovicích?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 2

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Krizové řízení


POSLEDNÍ AKTUALIZACE: Středa 18.11.2020 10.10h

Vláda ČR vyhlásila Nouzový stav a je vydáno několik opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která omezují pohyb osob a regulují řadu činností. Shrnujeme výčet hlavních omezení týkajících se života v Mlázovicích:


Noční zákaz vycházení
Od 28. října 2020 (od 21.00h) platí na celém území ČR noční zákaz vycházení (vždy od 21.00h do 4.59h následujícího dne). Občané nesmí opouštět své domovy či místa pobytu, mimo schválené výjimky (např. venčení psů do 500m od bydliště, pohyb z práce a do práce, do zdravotnického zařízení a v dalších neodkladných záležitostech definovaných vládním nařízením).

Nošení roušek

Ve všech veřejných budovách (obchod, pošta, restaurace, obecní úřad, školka, zdravotní středisko, apod.) je povinné nosit ochranu horních cest dýchacích (rouška, respirátor, šála). Od středy 21.10.2020 platí povinnost nosit roušky i ve venkovním prostředí (v zastavěných částech obcí a měst) všude tam, kde není možné dodržet odstup od dalších osob (mimo rodinu) alespoň 2m. Dále je nutné užívat roušky i při cestách v autě, pokud v něm cestuje více osob a nejsou z rodiny.

Shromažďování osob
Na veřejnosti je možné shromáždění maximálně 6ti osob dohromady.

Restaurace Radnice
Provoz restaurace je omezen. Restaurace vaří "Polední menu". Jeho výdej je každý den vč. víkendu od 11:00 do 13:00, s sebou do jednorázových termoboxů.
V pátek a sobotu bude od 18.00 – 20.00 otevřeno výdejové okno – možné zakoupit pivo do džbánku s sebou domů, výběr z lahvových vín atd., po předchozí tel.domluvě také možná příprava minutkové kuchyně s sebou domů (tel. 604 265 309).

Domov důchodců
Od 9. října 2020 platí v zařízení úplný zákaz návštěv, a to až do odvolání.

Posilovna
Od 9. října 2020 je posilovna zcela uzavřena.

Tělocvična
Tělocvična zůstává uzavřena až do odvolání.

Sál Radnice
Sál Radnice je uzavřen pro všechny akce.

Obecní úřad
Od 22. října 2020 je z důvodu vládního nařízení omezena úřední doba OÚ na pondělí od 12.00h do 17.00h a středu od 8.00h do 13.00h. Pracovníci jsou však k dispozici na úřadě po celý týden, celou pracovní dobu, proto v případě potřeby volejte 725 081 058 a domluvíme další postup.
Prosíme občany, aby úřad navštěvovaly jen v důležitých případech, řadu záležitostí lze řešit po telefonu (493 697 223 nebo e-mail: obec@mlazovice.cz).
Prodej drogistického zboží pokračuje nepřerušen - lze telefonicky domluvit a probíhá z výdejového okénka nebo přineseme před budovu (jako na jaře).

Pošta, Mateřská škola, Prodejna Jednota
Tyto subjekty fungují bez časových či organizačních omezení. Jsou nastaveny zvýšené hygienické standardy.

Kostel
Kostel zůstává uzavřený pro jakékoliv akce.

Sběrný dvůr
Sběrný dvůr je otevřen dle standardní otevírací doby, i po 22.10.2020 (umožňuje to vládní výjimka). Vstup do zařízení je možný pouze s ochranou horních cest dýchacích, je nutné dbát zvýšené pozornosti při vzájemných rozestupech lidí a také více dbát přesných pokynů obsluhy.

Knihovna
Od 14. října 2020 do odovolání je knihovna uzavřena.


Zároveň opět apelujeme na občany i násvtěvníky městečka, aby byli maximálně ohleduplní vůči svému okolí a v případě podezření na infekční choroby se izolovali a nestýkali se s okolím.

Mlázovičtí hasiči mají k dispozici ještě látkové roušky, které šili a obličejové štíty z 3D tiskárny. V případě potřeby kontaktujte pana Tomáše Čeřovského (tel.: 721 814 406).

Obecní úřad nabízí seniorům, handicapovaným a rizikovým osobám, že v případě potřeby jim zajistí nákup potravin a drogerie, popřípadě pomůže vyřešit další záležitosti tak, aby mohli zůstat v bezpečí domova a nevystavovat se riziku nákazy na veřejnosti. V případě potřeby volejte OÚ 493 697 223 nebo e-mail: obec@mlazovice.cz).