Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Máte dostatek informací o dění v Mlázovicích?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 5

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Krizové řízení


POSLEDNÍ AKTUALIZACE: 31.1.2021 7.35h

Vláda ČR vyhlásila Nouzový stav a je vydáno několik opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která omezují pohyb osob a regulují řadu činností. Shrnujeme výčet hlavních omezení týkajících se života v Mlázovicích:


Nošení roušek
Ve všech veřejných budovách (obchod, pošta, restaurace, obecní úřad, školka, zdravotní středisko, apod.) je povinné nosit ochranu horních cest dýchacích (rouška, respirátor, šála). Od středy 21.10.2020 platí povinnost nosit roušky i ve venkovním prostředí (v zastavěných částech obcí a měst) všude tam, kde není možné dodržet odstup od dalších osob (mimo rodinu) alespoň 2m. Dále je nutné užívat roušky i při cestách v autě, pokud v něm cestuje více osob a nejsou z rodiny. V obchodech a veřejné dopravě vláda doporučuje používání respirátorů FFP2 nebo chirurgických roušek.

Shromažďování osob
Na veřejnosti je omezeno shromažďování osob, podle typu akce.

Zákaz vycházení
Platí zákaz vycházení od 21.00h do 5.00h ranní, mimo nezbytné případy (viz. podrobné pokyny státu).

Restaurace Radnice
Restaurace Radnice je opět uzavřena. V provozu je výdejní okénko od 11.00h do 13.00h. Ve středu, pátek s v sobotu dále i od 18.00h do 20.00h. V poledne je k dispozici výběr z hotových jídel (bez předchozí obejdnávky), odpoledne točené pivo s sebou, víno nebo minutky po předchozí objednávce.

Domov důchodců
Návštěvy jsou povoleny za přísných podmínek, které jsou uvedeny v záložce Domov důchodců.

Posilovna
Posilovna zůstává zcela uzavřená.

Tělocvična
Tělocvična zůstává uzavřena až do odvolání.

Sál Radnice
Sál Radnice je uzavřen pro všechny akce.

Pošta, Prodejna Jednota, Obecní úřad
Tyto subjekty fungují bez časových či organizačních omezení. Jsou nastaveny zvýšené hygienické standardy.

Mateřská škola
MŠ je otevřena.

Sběrný dvůr
Sběrný dvůr je otevřen dle standardní otevírací doby.Vstup do zařízení je možný pouze s ochranou horních cest dýchacích, je nutné dbát zvýšené pozornosti při vzájemných rozestupech lidí a také více dbát přesných pokynů obsluhy.

Knihovna
Knihovna zůstává uzavřená až do odvolání.

Chalupy
Na chatách a chalupách by měli společně pobývat pouze členové jedné domácnosti.


Očkování
Obecní úřad v Mlázovicích nabízí seniorům (věk 80 a více, později i dalším) pomoc při registraci na oškování proti COVID-19. Nabídka platí především pro seniory, kteřé nemají na blízku svoji rodinu. Na telefonu 725 081 058 poskytneme aktuální informace k očkování, v případě zájmu seniora zaregistrujeme do vakcináčního centra v Jičíně. Zároveň potřebným obec nabízí zajištění dopravy na očkování do tohoto centra. Samozřejmě je vše odvislé od dostatku vakcín v ČR.


Zároveň opět apelujeme na občany i násvtěvníky městečka, aby byli maximálně ohleduplní vůči svému okolí a v případě podezření na infekční choroby se izolovali a nestýkali se s okolím.

Mlázovičtí hasiči mají k dispozici ještě látkové roušky, které šili a obličejové štíty z 3D tiskárny. V případě potřeby kontaktujte pana Tomáše Čeřovského (tel.: 721 814 406).

Obecní úřad nabízí seniorům, handicapovaným a rizikovým osobám, že v případě potřeby jim zajistí nákup potravin a drogerie, popřípadě pomůže vyřešit další záležitosti tak, aby mohli zůstat v bezpečí domova a nevystavovat se riziku nákazy na veřejnosti. V případě potřeby volejte OÚ 493 697 223 nebo e-mail: obec@mlazovice.cz).