Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Mělo by městečko aktivněji řešit stav rozpadající zdi kolem kostela?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kalendář akcí

Sdružení "Mlázovičtí rodiče dětem" Vás srdečně zve na Lampiónový průvod, který se bude konat ve čtvrtek 24. října 2019. Začátek proběhne v 16.00h v jídelně Restaurace Radnice tradiční dílničkou pro děti i dospělé. Následně cca v 18.00h se průvod vydá napříč obcí s lampióny. Pořadatelé se na Vás moc těší.

kinematograf-2019-8482.jpg

Hasiči Vás zvou na projekci fotografií a videí nejen z jejich života. Projekce se uskuteční v sobotu 26. října 2019 od 18.00h v hasičské zbrojnici. Těšit se můžete na fotografie ze života zbrojnice (od výstavby v roce 1959 až po rekonstrukci v roce 2018), dále pak Mlázovice a okolí z výšky a dálky, fotografie ze Sjezdu rodáků v roce 2010 a mnoho dalších zajímavých záběrů a videí z našeho městečka.

Obecní restaurace Radnice Vás zve na jedinečné domácí vepřové hody, které se uskuteční od pátku 1.11.2019 do neděle 3.11.2019. Těšit se můžete na zabíjačkový guláš, prejt, jitrnice, jelítka, kroupy, tlačenku, zabíjačkovou polévku a další dobroty. Zabíjačka bude připravena přímo v restauraci (žádné nakoupené produkty) vyhlášeným řezníkem. Produkty lze konzumovat přímo v restauraci nebo si je odnést domů. Pro nákup "přes ulici" doporučujeme předchozí rezervaci.

Obecní restaurace Radnice Vás zve na "Svatomartinskou husu", která se bude podávat od pátku 8. listopadu 2019 (18.00h) do neděle 10. listopadu 2019 (14.00h). Těšit se můžete na paštiku z husích jater či pečenou husu se dvěma druhy knedlíků a dvěma druhy zelí. V nabídce bude také vynikající Svotomartinské víno (bílé - Moravský muškát a rosé - Veltlínské červené) z vinařství Štěpán Maňák. Doporučujeme předchozí rezervaci.

Městečko Mlázovice Vás zve na "Rozsvícení vánočního stromu městečka", které se koná v pátek 29. listopadu 2019, od 18.00h na mlázovickém náměstí. Připraveno bude vystoupení dětí MŠ Mlázovice a mlázovických dětí navštěvujících ZŠ Lázně Bělohrad. K dispozici bude také malé občerstvení.

Obecní restaurace Radnice Vás zve na premiérové "Malé zvěřinové hody", které se uskuteční v restauraci Radnice od pátku 6. prosince 2019 (18.00h) do neděle 8. prosince 2019 (14.00h). Můžete se těšit na několik výborných zvěřinových lahůdek v podání naší skvělé kuchyně. Doporučujeme předchozí rezervaci míst.

Restaurace Radnice si dovoluje pozvat milovníky vína i všechny ostatní, kteří se chtějí o tomto nápoji něco dozvědět, k řízené degustaci vína, kterou povede pracovník vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic. Restaurace Radnice ochutnávku doprovodí speciálním občerstvením. Hosté budou mít možnost ochutnat jedinečnou kolekci jednoho z nejlepších evropských vinařství a dozvědět se zajímavé informace o vínu a vinohradnictví. K prezentaci bude připraven soubor cca 10 odrůd vín (bílé, červené, rosé, Terroir, Pozdní sběr, Výběr z hroznů, Výběr z bobulí, krášlené na kvasnicích, zrálo v sudu, zrálo betonu, cuvee, oceněné na soutěžích, atd...). Tato jedinečná akce se uskuteční v pátek 24. ledna 2020 v jídelně Radnice (čas bude ještě upřesněn). Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme včasnou rezervaci.