Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zásahy hasičů

2022

21. květen - Na žádost starosty mestečka vyjela jednotka kolem jedné hodiny ranní k domu č.p. 39 na mlázovickém náměstí. Vichřice, která se přehnala nad městečkem, strhla ochrannou plachtu, která zakrývala rekonstrukovaný štít domu a hrozilo, že případný další vítr či déšť může poškodit stavbu. Hasiči umístili plachtu zpět na štítovou stěnu budovy.

9. duben - V jednu hodinu ráno je jednotka odeslána k požáru vozidel v obci Choteč. Na místě hoří několik zaparkovaných aut. Po příjezdu bylo zahájeno hašení, společně s užitím smáčedla. Prvotní zásah probíhal, z důvodu velkého množství splodin, v dýchací technice. Po lokalizaci a likvidaci požáru byla mlázovická jednotka ponechána na místě pro dohled s cisternou, poté místo předáno místním hasičům. Návrat na základnu cca v půl šesté ráno.

14. březen - Mlázovičtí hasiči jsou vysláni k požáru louky v obci Tikov, ale během cesty si všímají požáru porostu za bývalým vepřínem ve Svatojanském Újezdu. Po dotazu na operační středisko jsou přesměrováni k druhému požáru v Újezdu. Zde hoří suchá tráva a rákosí, na ploše cca 30x30m. Mlázovice jsou na místě jako první, na hašení nasazen 1 C-proud. Po chvíli  k požáru přijíždějí další jednotky PS Nová Paka (2 cisterny) a JSDH Lázně Bělohrad (2 císterny). Požár je uhašen asi za hodinu. K původnímu požáru na Tikovech poslány PS Hořice a JSDH Hořice.

30. leden - Krátce po návratu na základnu opět jednotka vyjíždí ke spadlým stromům na cestě za Hájenkou, na základě žádosti starosty městysu. 

30. leden - Hasiči zasahují v Mezihoří, odstraňují stromy a větve spadlé na komunikaci po vichřici. Poté provádějí monitoring celé silnice III. třídy Šárovcova Lhota - Ostroměř.  

11. leden - Jednotka vyjela na žádost starosty městysu do ulice Na Tvrzi, k zajištění kácení poškozeného stromu. Kmen stromu byl již značně shnilý a hrozil nekontrolovaný pád. Kmen byl zajištěn lanem z navijáku vozu Tatra, aby mohl technický pracovník obce provést kácení. Při natahování lana však došlo k samovolnému pádu stromu, který byl až na zemi následně rozřezán.