Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Mělo by městečko aktivněji řešit stav rozpadající zdi kolem kostela?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 4

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zásahy hasičů

2019

11. října - Opět je vyhlášen poplach - požár ve skladu Vileda Lázně Bělěhrad. Ještě před výjezdem cisterny ze zbrojnice je operačním výjezd zrušen - planý poplach.

9. října - Hasiči vyjíždí k nahlášenému požáru ve firmě Vileda Lázně Bělohrad. Během cesty k zásahu je jednotka informávna o tom, že se jedná o planý poplach.

26. srpen - Jednotka vyjíždí na žádost starosty obce k likvidaci vosího hnízda na pozemku hřiště u mateřské školy.

12. srpen - Opět vyhlášen poplach ve firmě Vileda, než jednotka vyjela za základny, byl odvolán.

11. srpen - Vyhlášen byl poplach, prostřednictvím elektronického systému EPS ve firmě Vileda Lázně Bělohrad. Na místě hasiči provedli průzkum, nezjistili žádný požár.

29. červenec - Jednotka zasahovala v místní části Cihelna, kde odstranila dvě velká vosí hnízda, která byla ve štítu rodinného domu, zhruba 6 m nad zemí. Vosy ohrožovaly obyvatele domu.

23. červenec - Hasiči vyjeli k požáru signalizovanému elektronickým zařízením (EPS) do firmy Vileda v Lázních Bělohradě. Na místě zjistili, že zahořela rozvodna nízkého napětí ve firmě. Spolupráce s PS Hořice a JSDH Lázně Bělohrad.

6. červenec - Jednotka byla vyslána na požár lesa do osady Libín. Událost nahlásila turistka, která cítila silný štiplavý kouř. Na místo přijela JSDH Mlázovice, JSDH Lázně Bělohrad a PS Hořice. Všechny jednotky provedly detailní průzkum oblasti, žádný požár však neshledaly. V průběhu této události došlo na okrese Jičín k obrovskému požáru pole v Nemyčevsi a požáru pole v Úbyslavicích (spadlé dráty). Operační důstojník požádal jednotku, aby zůstala kvůli zásahu v Nemyčevsi v pohototvosti. Po návratu z lesa a dotankování byla jednotka odeslána na základnu, protože byl požár v Nemyčevsi již lokalizován.

5. červenec - Nahlášen byl požár pole u autobazaru v Konecchlumí. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hořel příkop podél R35 Jičín - Hradec Králové. Požár byl již uhašen projíždějícími řidiči (hasícími přístroji), což uchránilo sousední 40ha pole s úplně suchou řepkou.

30. červen - JSDH Mlázovice vyjela do Dolní Nové Vsi, do firmy Vileda Freudenberg k požáru, který byl ohlášem EPS. Průzkumem nezjištěn žádný požár či mimořádná událost. Po předání místa bezpečnostní agentuře se jednotka vrátila na základnu. Spulupráce s PS Hořice a JSDH Lázně Bělohrad.

20. červen - Tentokrát požár zachvátil obecní zařízení - sběrný dvůr, kde hořel kontejner na objemný odpad. Mlázovická jednotka byla na místě jako první, v době jejího příjezdu docházelo k plnému plamennému hoření. Plameny dosahovaly výšky cca 4m a přímo ohrožovaly sousední sklady odpadů (kde jsou uskladněny nebezpečné odpady, elektrospotřebiče, akumulátory a další). Jednotka prováděla současně hašení kontejneru a ochlazování stavby skladu. Po uhašení požáru kontrolovány okolní prostory i stavby termokamerou a provedeno omytí okolí. Na místo později dorazila také prvovýjezdová cisterna HZS Jičín. Spolupráce s Policií ČR a vyšetřovatelem HZS. Včasným zásahem místních hasičů byl ochráněn sklad odpadů, jehož hodnta je cca 750 000 Kč.

30. duben - Hasiči vyjeli na žádost operačního střediska v Hradci Králové k případu ztracených osob v lese, jedna z nich měla mít zdravotní problémy. Měly se nacházet někde v okolí mlázovické hájenky. Během pátrání v lese si jeden z hasičů všiml vzdáleného světelného znamení mobilním telefonem. Díky tomu byly obě pohřešované osoby nalezené (v lesním porostu, cca 750m od hájenky). Nalezená žena si stěžovala na boelsti břicha i zad a také problémy s dýchaním. Proto byla předána do péče rychlé zdravotnické služby. Na místě byla ještě jednotka z Lázní Bělohradu. Spolupráce s Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou. Jednalo se o první výjezd nového DA Volkswagen mlázovické jednotky.

20. duben - JSDH Mlázovice vyjela k ohlášenému požáru stromů a porostu do obce Vojice. Zhruba na ploše 20m x 20m hořely stromy na rozhraní sadů a lesa. Místo bylo obtížně dostupné pro hasící techniku. Po příjezdu na místo požár již lokalizován, Mlázovice tvořily zálohu pro zásobování vodou.

1. leden - Na Silvestra roku 2018 přesunula jednotka novou výjezdovou cisternu Tatra zpět do zrekonstruované zbrojnice, hned den poté již odtud vyjela k závažnému zásahu. První den v roce byli hasiči povolání ve 22.30h k požáru rodinného domu v obci Lužany. Na místo dorazili společně s jednotkou PS Jičín. Poloroubenné stavení bylo již v plamenech. Mlázovičtí hasiči zasahovali dvěma proudy na severní straně objektu. Dále rozebírali konstrukci dřevníku a dohašovali skrytá ohniska v dřevníku a stodole. Dalším úkolem byla dálková doprava vody a vynášení vybavení z objektu v dýchací technice. JSDH Mlázovice na maximum využila špičkový výkon své nové techniky. V jeden okamžik Tatra dodávala vodu dvěma C proudům na hašení a současně doplňovala ostatní cisterny z dálkového vedení. Obdobný zásah by se starou cisternou nebyl vůbec možný. Kromě SDH Mlázovice a PS Jičín na místě události zasahovaly jednotky SDH Lužany, SDH Lázně Bělohrad, PS Nová Paka a velitelský vůz JSDH Jičín, který kyvadlově z Jičína doplňoval vzduch do tlakových lahví (na místě byla velká spotřeba). Celý zásah ztěžoval silný vítr, zima a časté sněhové přeháňky. Zpět na základnu se Mlázovice vrátily až ve 2:30h ráno následujícího dne. O události byla odvysílána reportáž na TV PRIMA.