Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Jste spokojeni s časovým režimem provozu veřejného osvětlení?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 6

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zásahy hasičů

2023

9. červenec - Jednotka zasahovala u požáru slámy ve skladovací hale v obci Úbislavice. Byla nasazena na úseku dohašování slámy, kde společně s JSDH Vrchovina, prolévala slámu vyváženou z haly na přilehlou louku.

27. červen - Zanedlouho po velkém lesním požáru následoval výjezd na stejné místo. Po čtvrté hodině raní byl ohlášen požár lesa viditelný z cesty Mlázovice - Koncchlumí. Jednalo se o požár klestu, listí a hrabanky, na ploše zhruba 5mx5m. Mlázovičtí hasiči dorazili na místo události jako první a nasadili k hašení 2xC proud. Dále použito ruční nářadí na okopání pařezů a rozhrnutí větví. Po uhašení a kontrole termokamerou místo předáno majiteli lesa. Zásahu se dále zúčastnila JSDH Lužany a PS Hořice (2 cisterny) a PS Jičín.

24. červen - Hasiči vyjeli na ohlášený požár lesa na hranici katastru mezi Mlázovicemi a Konecchlumím. Již cestou na místo zásahu byl vidět rozsáhlý sloup kouře, stoupající z hřebenu Chlumů. Mlázovická jednotka dorazila na místo události jako druhá, za PS Hořice. Započala s hasebními pracemi na pravé straně požářiště. Postupně, s přibývající plochou požáru, nasadila 2xD proud a 2xC proud. Spotřebovány 3 kartuše pevného smáčedla. Později dorazil na místo zásahu i dopravní automobil VW T6, který sloužil pro přepravu pití a materálu ze zbrojnice. Později asistoval při zřizování čerpacího stanoviště. Ta byla zřízena dvě - na koupališti v Mlázovicích a v Konecchlumí. Do hašení byl vyslán i vrtulník Letecké služby Policie ČR z Prahy, který provedl 33 shozů. Po ukončení hasebních prací držela mlázovická jednotka, společně s kolegy z Ostroměře, dohled na požářištěm až do nedělního rána. V 2h intervalech byla kontrolována uhašená plocha a za pomoci D proudu a ručního nářadí byly likvidovány lokální ohniska, především v okolí pařezů a větví. Zásahu se zúčastnilo celkem 17 jednotek čítajících 80 hasičů s více než 20 cisternami a již zmiňovaný vrtulník s bambivakem. Na místo také dorazilo vedení HZS Královéhradeckého kraje a operační důstojníci GŘ HZS ČR. Událost byla zmíněna v televizních zprávách a na internetových portálech.

18. leden - Jednotka vyjela ke spadlému stromu na komunikaci Šárovcova Lhota - Mezihoří. Společně s hasiči z HZS Hořice komunikaci zprůjezdnila. Strom byl rozřezán a uklizen mimo komunikaci.