Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zásahy hasičů

2022

11. září - Jednotka vyjela k požáru hromady odpadu a přilehlého porostu v Mlázovicích, v blízkosti č.p. 202. Hasiči provedli hašení vysokotlakem, předešli tím poměrně významnému nebezpečí zahoření sousední proschlé louky a dále stojících obytných domů. Na místo ještě dorazila cisterna PS Hořice, ale nezasahovala.


V průběhu srpna byl jednotce vyhlášen dvakrát poplach (požár louky v Lužanech a požár lesa v Brtvi), ale před oběma výjezdy byli hasiči odvoláni, protože na místě již byl dostatek sil i prostředků. Obdobně se neuskutečnil ani výjezd k rozsáhlému požáru NP České Švýcarsko,  odřad jednotky byl připraven na žádost HZS ČR vyjet na pomoc, ale v naplánovaném termínu již nebyly v okolí Hřenska další hasiči potřební.

29. červenec - Během výborové schůze byl vyhlášen poplach, hasiči odjeli, v půl desáté večer, do Lužan, na pomoc při pátrání po pohřešovaném devítiletém chlapci. Ten se naštěstí brzy našel - bez vědomí rodičů odcestoval autobusem do Prahy.

1. červenec - Hasiči byli povoláni ke spadlým větvím na elektrických rozvodech a spadlé bříze na komunikaci do sousední obce Svatojanský Újezd. Jednotka z Hořic zabezpečila do příjezdu energetiků místo zásahu a poučila místní obyvatele. Jednotka z Mlázovic rozřezala spadlou břízu a uvolnila komunikaci.

1. červenec - Jednotka vyjela k odstranění násleků bouřky. Jednalo se o spadlé větve a stromy v těchto lokalitách: komunikace Mlázovice - Choteč (část koruny ovocného stromu), místní komunikace k Horce, komunikace Mlázovice - Šárovcova Lhota (větve kolem hřbitova) a na místní komunikaci do Kamenska (vzrostlý smrk a větve). Dále hasiči prováděli úklid způsobený velkým větrem v celém katastru obce.

21. květen - Na žádost starosty mestečka vyjela jednotka kolem jedné hodiny ranní k domu č.p. 39 na mlázovickém náměstí. Vichřice, která se přehnala nad městečkem, strhla ochrannou plachtu, která zakrývala rekonstrukovaný štít domu a hrozilo, že případný další vítr či déšť může poškodit stavbu. Hasiči umístili plachtu zpět na štítovou stěnu budovy.

9. duben - V jednu hodinu ráno je jednotka odeslána k požáru vozidel v obci Choteč. Na místě hoří několik zaparkovaných aut. Po příjezdu bylo zahájeno hašení, společně s užitím smáčedla. Prvotní zásah probíhal, z důvodu velkého množství splodin, v dýchací technice. Po lokalizaci a likvidaci požáru byla mlázovická jednotka ponechána na místě pro dohled s cisternou, poté místo předáno místním hasičům. Návrat na základnu cca v půl šesté ráno.

14. březen - Mlázovičtí hasiči jsou vysláni k požáru louky v obci Tikov, ale během cesty si všímají požáru porostu za bývalým vepřínem ve Svatojanském Újezdu. Po dotazu na operační středisko jsou přesměrováni k druhému požáru v Újezdu. Zde hoří suchá tráva a rákosí, na ploše cca 30x30m. Mlázovice jsou na místě jako první, na hašení nasazen 1 C-proud. Po chvíli  k požáru přijíždějí další jednotky PS Nová Paka (2 cisterny) a JSDH Lázně Bělohrad (2 císterny). Požár je uhašen asi za hodinu. K původnímu požáru na Tikovech poslány PS Hořice a JSDH Hořice.

30. leden - Krátce po návratu na základnu opět jednotka vyjíždí ke spadlým stromům na cestě za Hájenkou, na základě žádosti starosty městysu. 

30. leden - Hasiči zasahují v Mezihoří, odstraňují stromy a větve spadlé na komunikaci po vichřici. Poté provádějí monitoring celé silnice III. třídy Šárovcova Lhota - Ostroměř.  

11. leden - Jednotka vyjela na žádost starosty městysu do ulice Na Tvrzi, k zajištění kácení poškozeného stromu. Kmen stromu byl již značně shnilý a hrozil nekontrolovaný pád. Kmen byl zajištěn lanem z navijáku vozu Tatra, aby mohl technický pracovník obce provést kácení. Při natahování lana však došlo k samovolnému pádu stromu, který byl až na zemi následně rozřezán.