Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Ženský sbor naladil diváky na vánoční notu

09. 12. 2008

Ve čtvrtek 4.12.2008 v podvečer vystoupil v jídelně Radnice ženský pěvecký sbor z Lázní Bělohradu.

Bělohradský ženský pěvecký sbor opět zavítal do Mlázovic. Možná se tímto druhým předvánočním vystoupením začala další pěkná místní tradice. Tento sbor, který vede bělohradská učitelská legenda pan Zdeněk Prchal, má dlouholetou tradici. Jeho členkami jsou maminky, ale spíše již babičky :-) od rodin, proto je obdivuhodné, že si během domácích povinností najdou ještě čas na tuto ušlechtilou zábavu. Zvláště nyní, před Vánocemi, kdy mají nejvíce vystoupení.

Téměř hodinu trvající program byl složen z písní upravených pro sborový zpěv. Výběr byl velmi pestrý, zahrnoval lidové písně z různých koutů Čech, populární zahraniční „sborové šlágry“ podané dokonce v originále – latinsky, rusky, polsky, ale i anglicky. Největší úspěch však sklidily písně, které složil sám pan sbormistr, například jeho populární Zvičina. Poslední kus posluchače přenesl zpět do předvánoční nálady, jednalo se o jednu z nejkrásnějších koled. Všichni diváci nadšeně tleskali, přídavku se však bohužel nedočkali. Sbor již měl totiž za sebou jedno vystoupení v místním domově důchodců a neškolené hlasy se přeci jenom rychle unaví. Nezbývá, než se těšit zase na příště :-).

Snad příliš práce, nebo v této době četná nachlazení, zabránily v tom, aby se na toto skvělé vystoupení přišlo podívat více lidí. Ano, nějaký škarohlíd může namítnout, že soprány vždy neladily s alty, a že sem tam některé ze zpěvaček utekl nějaký ten tón, ale o to tu snad nejde. Vždyť to jsou jedny z nás, obyčejné ženy, které přes den mají svou práci a i jiné koníčky. To je však na tom to nejcennější, že mají sílu a chuť dělat ještě něco navíc a přinášet do lidských srdcí trochu radosti. To mé určitě potěšily.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!