Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Ženský pěvecký sbor zpestřil vánoční přípravy

20. 12. 2007

Bělohradský sbor pod vedením Zdeňka Prchala přichystal milé rozptýlení. V úterý 18.12.2007 vystoupil v Mlázovicích se svým pásmem „Předvánoční zastavení“.

16 bělohradských žen, spolu  se svým sbormistrem panem Zdeňkem Prchalem, si udělalo v tomto období horečnatých předvánočních příprav čas a přijelo nám zazpívat. Nejprve potěšili babičky a dědečky v našem domově důchodců. Vystoupení pro veřejnost se konalo od 18té hodiny v jídelně Radnice. Téměř hodinové pásmo se skládalo z několika různých částí. Jádrem byly lidové písně sebrané z různých koutů Čech, Moravy a Slezska.

Hned v úvodu nás sboristky ohromily dvěma latinskými písněmi od skladatelů Handela a Mozarta. Pro ozvláštnění přidal sbormistr Prchal několik skladeb, jejichž původ je za hranicemi naší domoviny. Zastoupeno bylo Polsko, Slovensko, Spojené státy či Skotsko. Ruskou skladbu sbor zazpíval dokonce v originále.

Co by to bylo za „Předvánoční zastavení“, kdyby chyběly koledy. Sbor zazpíval dvě nejznámější a nejoblíbenější: „Nesem vám noviny“ a „Narodil se Kristus Pán“. Po vyzvání sbormistrem se na závěr ke zpěvu s nadšením připojilo i publikum.

Po dlouhém a zaslouženém potlesku předala paní Rechcíglová všem ženám i panu sbormistrovi kytičku, jako poděkování, že nás tak krásně naladili na blížící se svátky.
Na závěr jen malé povzdechnutí. Škoda, že si více žen neudělalo čas, neodložilo vařečky, vysavače a prachovky a nepřišlo se zaposlouchat do krásných tónů. Vždyť i sami členky sboru jsou také hospodyně a přeci přijely a zazpívaly.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!