Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 4

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Ženský pěvecký sbor zpestřil vánoční přípravy

20. 12. 2007

Bělohradský sbor pod vedením Zdeňka Prchala přichystal milé rozptýlení. V úterý 18.12.2007 vystoupil v Mlázovicích se svým pásmem „Předvánoční zastavení“.

16 bělohradských žen, spolu  se svým sbormistrem panem Zdeňkem Prchalem, si udělalo v tomto období horečnatých předvánočních příprav čas a přijelo nám zazpívat. Nejprve potěšili babičky a dědečky v našem domově důchodců. Vystoupení pro veřejnost se konalo od 18té hodiny v jídelně Radnice. Téměř hodinové pásmo se skládalo z několika různých částí. Jádrem byly lidové písně sebrané z různých koutů Čech, Moravy a Slezska.

Hned v úvodu nás sboristky ohromily dvěma latinskými písněmi od skladatelů Handela a Mozarta. Pro ozvláštnění přidal sbormistr Prchal několik skladeb, jejichž původ je za hranicemi naší domoviny. Zastoupeno bylo Polsko, Slovensko, Spojené státy či Skotsko. Ruskou skladbu sbor zazpíval dokonce v originále.

Co by to bylo za „Předvánoční zastavení“, kdyby chyběly koledy. Sbor zazpíval dvě nejznámější a nejoblíbenější: „Nesem vám noviny“ a „Narodil se Kristus Pán“. Po vyzvání sbormistrem se na závěr ke zpěvu s nadšením připojilo i publikum.

Po dlouhém a zaslouženém potlesku předala paní Rechcíglová všem ženám i panu sbormistrovi kytičku, jako poděkování, že nás tak krásně naladili na blížící se svátky.
Na závěr jen malé povzdechnutí. Škoda, že si více žen neudělalo čas, neodložilo vařečky, vysavače a prachovky a nepřišlo se zaposlouchat do krásných tónů. Vždyť i sami členky sboru jsou také hospodyně a přeci přijely a zazpívaly.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!