Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahraniční tanečníci se představili v Mlázovicích

17. 06. 2018

V pátek 15. června 2018 vystoupili na sále Radnice folklórní soubory z Portugalska, Lotyšska a Slovenska.

Je neobvyklé, že městečko s necelými šesti sty obyvateli každoročně navštíví věhlasné taneční soubory z celého světa. Díky spolupráci s pořadateli tradičního festivalu „Slavnosti písní a tanců pod Zvičinou“ se tak děje již téměř dvacet let.

Letos měly do městečka zavítat soubory z Alžírska a Ghany, ale jejich představitelé nestačili včas požádat o víza a tak jim cesta do EU nebyla umožněna. Proto je v programu nahradili tanečníci z Portugalska, Lotyšska a Slovenska.

Právě Slováci jsou nejblíže k našemu folklóru, proto soubor z Vranova nad Teplou zaujal publikum asi nejvíce. Ale ani účinkující z Lotyšska nezklamali. Soubor z Portugalska, tvořený převážně staršími tanečníky, předvedl úplně odlišné vystoupení. Portugalci prezentovali jejich nejstarší tradiční tance.

Diváci se dobře bavili a všechny tanečníky odměnili bouřlivým potleskem. Souborům se v městečku také líbilo, zvláště Portugalcům, kteří mohli ve zdejší hospodě sledovat vítězné vystoupení svých fotbalistů na mistrovství světa v Moskvě. Opakovala se tak čtyři roky stará situace, kdy si místní štamgasti zafandili s tanečníky z Kostariky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!