Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 4

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahraniční tanečníci se představili v Mlázovicích

17. 06. 2018

V pátek 15. června 2018 vystoupili na sále Radnice folklórní soubory z Portugalska, Lotyšska a Slovenska.

Je neobvyklé, že městečko s necelými šesti sty obyvateli každoročně navštíví věhlasné taneční soubory z celého světa. Díky spolupráci s pořadateli tradičního festivalu „Slavnosti písní a tanců pod Zvičinou“ se tak děje již téměř dvacet let.

Letos měly do městečka zavítat soubory z Alžírska a Ghany, ale jejich představitelé nestačili včas požádat o víza a tak jim cesta do EU nebyla umožněna. Proto je v programu nahradili tanečníci z Portugalska, Lotyšska a Slovenska.

Právě Slováci jsou nejblíže k našemu folklóru, proto soubor z Vranova nad Teplou zaujal publikum asi nejvíce. Ale ani účinkující z Lotyšska nezklamali. Soubor z Portugalska, tvořený převážně staršími tanečníky, předvedl úplně odlišné vystoupení. Portugalci prezentovali jejich nejstarší tradiční tance.

Diváci se dobře bavili a všechny tanečníky odměnili bouřlivým potleskem. Souborům se v městečku také líbilo, zvláště Portugalcům, kteří mohli ve zdejší hospodě sledovat vítězné vystoupení svých fotbalistů na mistrovství světa v Moskvě. Opakovala se tak čtyři roky stará situace, kdy si místní štamgasti zafandili s tanečníky z Kostariky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!