Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zahraniční tanečníci potěšili publikum

25. 06. 2016

Tradiční vystoupení zahraničních souborů, v rámci Mezinárodního folklórního festivalu „Slavnosti písní a tanců pod Zvičinou“, se v Mlázovicích uskutečnilo i letos.

Na sále Radnice vystoupily v pátek 17. června 2016 dva polské soubory a jeden z Rumunska. Pořadatelé měli zpočátku obavy o návštěvnost, protože souběžně s tanečními vystoupení hrála Česká republika důležitý zápas na Mistrovství Evropy ve fotbale. Ale již kolem devatenácté hodiny bylo jasné, že ani 42. ročník festivalu nebude mít v městečku nouzi o diváky. A ti měli přichystanou jedinečnou podívanou.

Nejprve se představil polský soubor. Na choreografii i hudebním doprovodu bylo znát, že jsou to naši blízcí sousedé. Mnohé prvky z jejich vystoupení byly obdobné s těmi, které prezentují čeští a moravští tanečníci. Rumuni zase předvedli poutavé vystoupení na motivy národních tanců a lidových zvyků. Zajímavé jistě je i to, že vedení souboru tvoří profesionálové, které platí stát. Takovýmto způsobem se snaží tamní vláda zachovat a rozvíjet několikasetleté tradice.

Mlázovické zastavení potěšilo osmdesát diváků v sále, ale i samotné tanečníky, kteří opakovaně chválili zázemí sálu a také servírované jídlo z místní restaurace. I když je rok od roku složitější pořádat tak velký festival s mezinárodní účastí, úspěchy jednotlivých ročníků zavazují pořadatele ke snaze uchovat tuto pěknou tradici i do dalších let. Proto se i v Mlázovicích můžeme těšit na další zajímavá zahraniční vystoupení.


Fotogalerie: Ladislav John

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!