Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Výstavní dozvuky: Úspěšná expozice ukončena

12. 12. 2005

Druhá polovina minulého týdne patřila ojedinělé akci, která slavila úspěch. Jen málokdo z Mlázovic si nechal ujít příležitost shlédnout zajímavou výstavu "Kdo si hraje, nezlobí" a strávit tak příjemné chvíle.

Před tím, než se organizátoři této výstavy rozhodli definitivně akci uspořádat, byli mnohými varování, že dnes je jiná doba a lid takovéto akce příliš nezajímají. Naštěstí pořadatelé věřili, že pokud návštěvníkům nabídnou zajímavý program, podaří se jich přilákat dostatečný počet.

A to se také stalo. Za čtyři dny jejího konaní (čtvrtek až neděle) dorazilo na sál mlázovické radnice bezmála pět set návštěvníků, kteří s velkým zájmem shlédli připravené expozice, dali hlas svým favoritům ve fotografické soutěži či si nakoupili nějaký ten vánoční dáreček. Pohodová vánoční atmosféra, která po celou dobu výstavy vládla, pouze podbarvila příjemně strávené chvíle.


Co vše mohli návštěvníci shlédnout:


1) Hračky firmy KOVAP Náchod - především legendární plechové traktůrky na klíček, mechanická auta a jiné kouzelné stroje pro všechny pány kluky.
2) TOPA Stará Paka vystavovala tzv. "TUBUSY", což jsou dřevěné kostky s různými motivy pohádek, které těm nejmenším slouží jako výborné stavebnice podporující cit a myšlení.
3) MERKUR TOYS, s.r.o., Police nad Metují, vystavující velmi známý stavebnicový kovový systém MERKUR, ze kterého jdou stavět věci možné i nemožné. Z tohoto systému byl rovněž na výstavě předváděn funkční panel kolejiště. Dále tento výrobce vystavoval mnoho variant PUZZLE, největší úspěch však měla rychle se prosazující novinka - 3D PUZZLE, které se staví do prostoru.
4) VISTA SEMILY - výrobce vyrábějící řadu krásných stavebnic a aut.
5) Výrobce modelů letadel, ponorek, válečné techniky a dalších zajímavostí, společnost CMK Praha, připravil expozici svých modelů a modelů dceřinné firmy MPM, které jsou, pro svoji vysokou kvalitu, exportovány do celého světa.
6) Manželé Černí z Nové Paky zapůjčili dřevěné a kovové hračky a stavebnice z minulého století, takže si rodiče mohli zavzpomínat na své dětství a jejich ratolesti se zase překvapeně podívat, s čím si jejich rodiče hráli.
7) Klub železničních modelářů Jičín, zapůjčil rozsáhlý model kolejiště TT, který vzorně, po celou dobu akce, obsluhoval Franta Číp. Mašinky s vagóny laskavě zapůjčili pan Bekera s Šimůnek.
8) Další model kolejiště H0 (svůj vlastní) prezentoval p. Milan Špalek z Valdic, také člen modelářského klubu a dlouholetý fanda železničního modelářství. Všem návštěvníkům podával poutavé informace o modelařině, ale i jiných věcech.
9) Dále byla na výstavě k viděné rozsáhlá kolekce železničních modelů H0, ze sbírky Franty Čípa. Nechyběly ani poutavé záběry jeho domácího kolejiště, které je bohužel nerozebíratelné, takže nemohlo být na sále také.
10) Společnost Elektro Dvořáček Pečky, zabývající se výrobou železničních modelů, prezentovala své vlastní výrobky řady TT a H0.
11) Krkonošská elektra Tomáše Machka z Nové Paky zapůjčila DVD a video projekci, která byla v neustálém obležení dětí, popř. fandů mašinek, když se promítaly záběry parních lokomotiv prohánějících se krajinou.
12) Stejnému zájmu se těšil i dětský koutek se spoustou hraček, kde děti trávily většinu času a rodiče je odsud nemohli dostat domů. Součástí koutku byla i soutěž děti v kreslení.
13) Pan Jiří Štefan z firmy PC služby Lázně Bělohrad, která je provozovatelem bezdrátového vysokorychlostního připojení na Internet v Mlázovicích, zapůjčila po dobu konání výstavy multimediální notebook s on-line připojením na Internet. Tento počítač byl v celodenním obležení, především většiny starších dětí.
14) Svůj prostor na výstavě měla Soutěžní expozice Mlázovice ve fotografii 2005. Souběžně s hlavní soutěží o nejlepší fotografii, si diváci vybírali svého nejlepšího fotografa.
15) V neposlední řadě jsme prezentovali naše www.mlazovice.cz. Řada návštěvníků vůbec o jejich existenci nevěděla, mnozí využili příležitosti a ihned se podívali, jak vypadají, popř. si nechali vysvětlit, jak vše funguje.

Celou expozici můžeme hodnotit jako velmi úspěšnou, nejenom vysokým počtem návštěvníků, ale především jejich spokojeností. Za celou dobu jejího trvání jsem neslyšel ani jeden výrazně kritický názor na její úroveň. Někteří přišli i dvákrát, aby se mohli znovu pokochat předvedenými exponáty. Řada hostů svůj pochvalný názor zvěčnila do návštěvnické knihy, někteří do komentářů na našich stránkách. Velmi dobré je i to, že si na sebe celá akce dokázala vydělat. Nikdo z ní sice nezbohatne, ale alespoň dokázala pokrýt většinu nutných nákladů.


POŘADATELÉ CHTĚJÍ TOUTO CESTOU MOC A MOC PODĚKOVAT VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM, KTEŘÍ PLNILI PO CELOU DOBOU JEJÍ PROSTORY. ZÁROVEŇ CHTĚJÍ PODĚKOVAT I VYSTAVOVATELŮM, KTEŘÍ ZDARMA ZAPŮJČILI ŘADU EXPONÁTŮ A TÍM VLASTNĚ UMOŽNILI JEJÍ KONÁNÍ. UDĚLALI TAK RADOST NEJENOM MNOHA DOSPĚLÝM, ALE PŘEDVŠÍM DĚTĚM, JEJICHŽ ÚSMĚV NA TVÁŘI BYL NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ CELÉ VÝSTAVY. A TO JE TEN NEJLEPŠÍ A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VÝSLEDEK.


ZÁVĚREM BYCH SI DOVOLIL PODĚKOVAT CELÉMU RELAIZAČNÍMU TÝMU POŘADATELŮ (NĚKOLIKA ODVÁŽNÝCH NADŠENCŮ), NEBO? EXPOZICE PERFEKTNĚ PŘIPRAVIL I ZREALIZOVAL A JEJICH SPOLUPRÁCE BYLA VÍCE NEŽ PŘÍKLADNÁ. NAŠE VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ A PREZENTACE STRÁNEK BYLA VE VELMI DOBRÉ SPOLEČNOSTI. VŠE JE JISTĚ STÁLO HODNĚ ÚSILÍ, NERVŮ A ČASU, ALE VÝBORNÝ VÝSLEDEK JIM URČITĚ DODÁ NOVOU ENERGII. VĚŘME, ŽE SE MŮŽEME BRZY TĚŠIT NA NĚJAKOU PODOBNOU UDÁLOST. KULTURA A SPOLEČENSKÝ ŽIVOT U NÁS V MLÁZOVICÍCH ROZHODNĚ AKTIVNĚ ŽIJE. A TO JE MOC DOBŘE.


A CO VY - NÁVŠTĚVNÍCI, JAK SE VÁM VÝSTAVA LÍBILA?
(vyjádřete svůj dojem v komentářích k článku)Autorem připojené fotogalerie je vítězka naší fotosoutěže - Blanka Johnová. Snímky pořídila v průběhu sobotního odpoledne, kdy ještě neměla ani tušení, jak vše dopadne.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#4 | Bekera.J "ředitel" | 06. 01. 2006 20:50
A jak to mělo být?
#3 | KARSTEN | 05. 01. 2006 09:49
Ono to je nakonec úplně jinak
#2 | "ředitel" výstavy | 17. 12. 2005 22:22
Vážení čtenáři, dnes proběhlo vyhodnocení a diskuse ohledně výstavy ročník I. aII. mohu vás ubezpečit, že ročník II. bude v termínu cca 14.-17.12.2006.
Kdo se nezúčstní výstavy je pan Kudlička /expozice letadel, ponorky.../ ostatní pořadatelé se vyslovili kladně a přípravě výstavy se začnou věnovat dle svých možností a potřeb od nového roku.
Děkuji všem, kteří se zúčastnili aktivně výstavy i návštěvníkům, kteří podpořili naše usílí a učinili výstavu v přímých nákladech v souladu s" myšlením" našeho nynějšího pana prezidneta České republika.
Děkujieme obecnímu úřadu za bezplatný pronájem vystavních prostor, včetně tepelné a elektrické energie, toť je tedy v rozporu s ideemi našeho milovaného tatíčka prezidenta.
Prosíme všechny kamarády modeláře, kteří chtějí poskytnout a pochlubit se modely na výstavě č. dva, aby kontaktovali adresu Bekera.J@seznam.cz
Pěkné a pohodové svátky, se životním nadhledem, přeji všem kolegům z výstavy i všem dobrým lidem. Bekera Josef
#1 | nesamozvaný ředitel výstavy | 16. 12. 2005 14:31
Tak, abych nesouhlasil se vším co napíše /a,že je toho velmi dost a čtivé /s Tomášem Komárkem. Mlázováci jako návštěvníci co se týká počtu, kteří se přišli podívat na výstavu mě nezklamali, ani nepřekvapili. Překvapil mě celkový počet účastníků. Pětset, to je slušné, odhadoval jsem 300min. Ale je to vše o informacích a propagaci a to se dá stále vylepšovat.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zasloužili o úpěch akce a pracovali pro tým, protože hrát si s lopatičkou na svým, tak to k...a /to se, ale neříká/ ani omylem. To u takové akce nejde. Omlouvám, se čas mě tlačí, v sobotu máme vyhodnocení výstavy, takže podrobnosti o přípavě a průběhu až příště. Pěkné a klidné dny s životním nadhledem, přeji všem slušným lidem.