Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vysílač společnosti T-Mobile u Chotče zahájil provoz

07. 10. 2006

Po mnoha letech velkých problémů se signálem mobilních telefonů v Mlázovicích se konečně uživatelé operátora T-Mobile dočkali. U Chotče byla spuštěna nová základnová stanice.

Mobilní telefon se stal nedílnou součásti života vetšiny občanů naší země. Na počátku 90. let investovali mobilní operátoři nemalé peníze na plošné rozšíření svých sítí, ovšem i přesto se našla mnohá území, kde mobilní telefony nefungovaly nebo jen velmi špatně. Bohužel, podobné zkušenosti měli i uživatelé mobilních telefonů v Mlázovicích. S příchodem operátora Oskar, později Vodafone, mohli alepsoň někteří volat u nás bezproblémů, ale vetšina musela stále vybíhat před dům nebo na různá "osvědčená" místa, aby se dovolali.

Před rokem oznámil operátor T-Mobile svůj záměr vybudovat nový vysílač mezi Chotčí a Hřídelcem. Po více než roce, ve čtvrtek 5. října 2006, byla uvedna tato základnová stanice do provozu. Je velmi výjimečná, měří přes 40m a je vsazena na vrchol lesnatého kopce, přímo mezi jednotlivé stromy. Na stožáru jsou instalovány 3 antenní systémy. Jedna anténa vykrývá silnici I. třídy směrem na Lázně Bělohrad a dále, druhá působí v oblasti Chotče, Lužan a hlavního tahu na Krkonoše a poslední zajišťuje pokrytí Přibyslavi, Uhlířů a okolí Nové Paky. Okrajové vlny zajišťují výrazné zlepšení signálu v Mlázovicích a okolí. Velmi důležité také je, že na vysílači je nainstalována, kromě technologie pro přenos hlasu, také služba EDGE, která umožňuje rychlý přístup k Internetu (až 236 kbit/s) prostřednictvím mobilního telefonu (podporujícího tuto službu) nebo pomocí speciálních datových karet.


Pro úplnost nabízíme ještě několik málo technických údajů:
- nadmořská výška paty věže je 365m nad mořem
- celková výška stožáru je 40m, antény jsou nainstalovány ve výšce 38m (takže 403m n.m.)
- vysílač je připojen na řídící vysílač (BSC) na Zvičině
- kromě hlasových služeb je na vysílači instalována také technologie EDGE, která umožňuje rychlý přístup k Internetu až 236 kbit/s
- stavba začala 12. června 2006, již za 14 dní byla lokalita připravena pro instalaci technologie
- 16. srpna 2006 byla instalována technologie GSM, včetně antén
- následovala instalace mikrovlnné linky na Zvičinu, ladění a 4. října oživení BTS


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | anonym | 11. 10. 2006 13:51
konečně už taky bylo načase!!!!!*2*