Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 4

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Výměna dopravního značení

01. 09. 2005

Jičínská správa silnic začala kompletního výměnu dopravního značení na hlavních tazích v obci.

Staré, rezavé a mnohdy vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích neodpovídající značení z 80. let již dávno nevyhovuje dnešním požadavkům a nepříspívá bezpečnosti dopravy v Mlázovicích. Z tohoto důvodu přistoupila jičínská správa silnic ke kompletní výměně veškerého dopravního značení. Problémem však je, že v její správě jsou pouze značky na hlavních tazích v obci: Konecchlumí - Mlázovice - Choteč a Mlázovice - Šárovcova Lhota. Na těchto úsecích již značení vyměněno bylo nebo v brzké době bude.

Horší je to však s ostatními vedlejšími ulicemi. Tam jsou značky v majetku obce. Prakticky všude jsou již rezavé, na mnoha místech vůbec nejsou nebo byly utrženy. Takže velmi často dochází k problémovým dopravním okamžikům, kdo má vlastně přednost. Střetávají se zde pravidlo pravé ruky (pokud křižovatka není osazena značkami) s pravidlem přednosti vozidla jedoucího po hlavní silnici. Bohužel, mnohé hlavní silnice takto označeny nejsou a aplikace tohoto pravidla je víceméně věcí obecných zvyklostí. Pokud však místem jede někdo cizí nebo by se zde stala dopravní nehoda, nastanou jejím účastníkům velké problémy.

V zájmu bezpečnosti dopravy v Mlázovicích, by mělo obecní zastupitelstvo zvážit obnovu starého dopravního značení a doplnění nových značek na některých místech. I když se nejedná o zrovna levnou záležitost - jedna dopravní značka s nosnou tyčí přijde na více než 3 tisíce korun. Pro ochranu zdraví a životů by se to jistě vyplatilo.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Bekera Josef | 14. 09. 2005 21:36
Podívejte se na dodatkou značku u třetího fota /to je snad z nějaké jiné křižovatky/. Směrovku u čtvrtého fota do Jičína navrhoval též nějaký cestovatel, ale pouze jičínským okresem. Já neznat Mlázovice, tak jedu k faráři do kostela a plně souhlasím s Tomášem, že by zastupitelé měli sáhnout do prkenice a dopravní značení v obci dát do pořádku. Mám však i na mysli, ale i vodorovné značení. Co takhle přechod pro chodce. Zpomalovací retardéry směr koupaliště jsou ku prospěchu věci, ale nezačali jste od konce. Zde jsou potřeba cca na 1/4 roku, kdežto těžká přeprava jezdí přes Mlázovice celý rok, včetně závodníků, kteří ještě asi nebyli u žádného silničního smrťáku. Nechci, aby se na hlavní cestě objevil semafór, či kruhový objezd, ale v obci se má jezdit 50km/h ne 60 ani více.
Vážení zastupitelé, dle mého názoru jste i od toho, aby jste dbali i na bezpečnost ve vaši obci.
Bekera Josef