Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Výměna dopravního značení

01. 09. 2005

Jičínská správa silnic začala kompletního výměnu dopravního značení na hlavních tazích v obci.

Staré, rezavé a mnohdy vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích neodpovídající značení z 80. let již dávno nevyhovuje dnešním požadavkům a nepříspívá bezpečnosti dopravy v Mlázovicích. Z tohoto důvodu přistoupila jičínská správa silnic ke kompletní výměně veškerého dopravního značení. Problémem však je, že v její správě jsou pouze značky na hlavních tazích v obci: Konecchlumí - Mlázovice - Choteč a Mlázovice - Šárovcova Lhota. Na těchto úsecích již značení vyměněno bylo nebo v brzké době bude.

Horší je to však s ostatními vedlejšími ulicemi. Tam jsou značky v majetku obce. Prakticky všude jsou již rezavé, na mnoha místech vůbec nejsou nebo byly utrženy. Takže velmi často dochází k problémovým dopravním okamžikům, kdo má vlastně přednost. Střetávají se zde pravidlo pravé ruky (pokud křižovatka není osazena značkami) s pravidlem přednosti vozidla jedoucího po hlavní silnici. Bohužel, mnohé hlavní silnice takto označeny nejsou a aplikace tohoto pravidla je víceméně věcí obecných zvyklostí. Pokud však místem jede někdo cizí nebo by se zde stala dopravní nehoda, nastanou jejím účastníkům velké problémy.

V zájmu bezpečnosti dopravy v Mlázovicích, by mělo obecní zastupitelstvo zvážit obnovu starého dopravního značení a doplnění nových značek na některých místech. I když se nejedná o zrovna levnou záležitost - jedna dopravní značka s nosnou tyčí přijde na více než 3 tisíce korun. Pro ochranu zdraví a životů by se to jistě vyplatilo.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Bekera Josef | 14. 09. 2005 21:36
Podívejte se na dodatkou značku u třetího fota /to je snad z nějaké jiné křižovatky/. Směrovku u čtvrtého fota do Jičína navrhoval též nějaký cestovatel, ale pouze jičínským okresem. Já neznat Mlázovice, tak jedu k faráři do kostela a plně souhlasím s Tomášem, že by zastupitelé měli sáhnout do prkenice a dopravní značení v obci dát do pořádku. Mám však i na mysli, ale i vodorovné značení. Co takhle přechod pro chodce. Zpomalovací retardéry směr koupaliště jsou ku prospěchu věci, ale nezačali jste od konce. Zde jsou potřeba cca na 1/4 roku, kdežto těžká přeprava jezdí přes Mlázovice celý rok, včetně závodníků, kteří ještě asi nebyli u žádného silničního smrťáku. Nechci, aby se na hlavní cestě objevil semafór, či kruhový objezd, ale v obci se má jezdit 50km/h ne 60 ani více.
Vážení zastupitelé, dle mého názoru jste i od toho, aby jste dbali i na bezpečnost ve vaši obci.
Bekera Josef