Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vyhodnocení a výsledky velké mlázovické fotosoutěže

12. 12. 2005

Na tomto místě naleznete kompletní vyhodnocení velké mlázovické fotosoutěže, která trvala rok a půl. Kromě výsledků soutěže o nejlepší fotografii, zde rovněž naleznete vítěze diváckého hlasování.

Mlázovice jsou obcí fotografům zaslíbenou. To je více než jasné. Když byla vyhlašována v polovině roku 2004 soutěž o nejlepší fotografii s tématem "Mlázovice a okolí", bylo nám jasné, že se najde jistě mnoho místních fotografů, kteří se budou chtít se svými dílky pochlubit. Podobná akce byla totiž naposledy pořádány před 28 lety, tehdy se jí zúčastnilo jen 5 soutěžících. Veškerá naše očekávání však byla razantně překročena. Do soutěže se v jejím průběhu přihlásilo 15 autorů, kteří zaslali celkem přes 300 fotografií. Kromě vysokého počtu soutěžních snímků, byla potěšitelná i jejich kvalita. Každý se snažil být v něčem originální a vyfotit něco, čím zaujme ostatní.

Již počátkem minulého týdne, při přípravě soutěžní expozice Mlázovice ve fotografii 2005, která byla součástí právě ukončené výstavy "Kdo si hraje, nezlobí", bylo jasné, že ani porota ani návštěvníci nebudou mít jednoduchý výběr. To se také potvrdilo. Téměř každý namítal, že je v soutěži velmi mnoho povedených fotografií a vybrat ty nejlepší je problém. Vyhrát ovšem někdo musel, a tak se všichni pustili do zodpovědného vybírání a rozhodování. Souběžně vedle sebe byly hodnoceny dvě kategorie. První soutěž (ta hlavní) o nejlepší fotografii ze všech kolekcí. Vítěze vybírala porota. A druhá soutěž, ve které si návštěvníci expozice volili hlasováním nejlepšího autora.


1.HLAVNÍ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FOTOGRAFII

Nejlepší snímek vybírala porota složená z těchto členů: Tomáš Komárek (předseda poroty), Zdena Rechcíglová, Vlastimil Hátle, Zdeněk Skrbek a Petr Čížek. Princip výběru byl jednoduchý. Každý z porotců určil pořadí tří nejlepších fotografií (od prvního do třetího místa). První pořadí bylo obodováno 3 body, druhé 2 body a třetí 1 bodem. Hodnoceny byly jednotlivé fotografie, takže porotce mohl umístit na hlasovací lístek i více fotografií od stejného autora (ale nestalo se tomu tak). Po hlasování byly body jednotlivých snímků sečteny a stanoveno pořadí. V případě rovnosti bodů u dvou fotografií by rozhodovalo případné pořadí dalších fotografií téhož autora (ani toto pravidlo nebylo použito). Pokud by i tak zůstala rovnost bodů u dvou fotografií, měl rozhodovací hlas předseda poroty (rovněž bez nutnosti využití). A ptáte se jak to vše dopadlo? Tady je konečné pořadí celé soutěže:

1. místo: Blanka Johnová ml. - Kouzlo podzimu (9 bodů)
2. místo: Mirek Dvořák - Zimní brána (8 bodů)
3. místo: Ivo John - Staletím navzdory (4 body)


Ostatní hlasy zůstaly roztříštěny po jednom u každého snímku. Alespoň jeden hlas od hlavní poroty (tzn. uvedení na jednom z prvních třech míst alespoň od jednoho porotce) obdrželi ještě tito soutěžící: Ivona Malinová, Jana Drapáková a Karel Všetečka ml.
Soutěž se vyvíjela velmi dramaticky a neočekávaně. V sobotu, kdy hlasovala polovina poroty, se drtivě prosazovala Blanka Johnová, v neděli naopak, předvedl Mirek Dvořák obrovský závěr a rozdíl ze soboty zcela srovnal. O vítězi tak nakonec rozhodl poslední hlas posledního porotce. Napínavější průběh již nemohl nastat.2. DIVÁCKÁ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO FOTOGRAFA
Tak jako porota volila nejlepší záběr, vybírali si návštěvníci expozice nejlepšího fotografa. Tato soutěž probíhala podobným způsobem, každý si vybral tři autory v sestupném pořadí od prvního do třetího místa. Umístění se obodovalo - opět za první místo 3 body, druhé místo 2 body a třetí 1 bod. Body se u jednotlivých soutěžících sečetly a stanovilo se pořadí. V případě, že by měli dva účastníci rovný počet bodů, rozhodoval by větší počet umístění na vyšším místě (toto pravidlo nebylo použito). Díky vysokému zájmu návštěvníků o hlasování, který předčil i naše nejoptimističtější odhady, i přes několikeré dodělávání, v neděli došly hlasovací lístky, takže se odpoledne hlasovalo na restaurační účtenky. Ale i tak byla zajištěna naprostá přehlednost procesu a nikdo toho nemohl zneužít. Celkově hlasovalo 249 návštěvníků, což zaručuje vysokou objektivitu a velkou váhu soutěže. Ovšem tento počet hlasů způsobil technické problémy při zpracování a tak byly výsledky sčítány několik hodin až do půl jedné ráno. Krátce po půlnoci byl znám divácký vítěz:

1. místo: Blanka Johnová ml. - 272 bodů (52x volena na prvním místě)
2. místo: Ivo John - 257 bodů (51x volen na prvním místě)
3. místo: Mirek Dvořák - 232 bodů (41x volen na prvním místě)

4. místo: Tomáš Komárek - 131 bodů, ale vzhledem k tomu, že jeho snímky nebyly soutěžní a řada diváků pro něj tudíž nehlasovala (protože byl členem poroty), oficiálně se na čtvrtém místě se umístila Jana Drapáková - 67 bodů
5. místo: Karel Všetečka ml. - 66 bodů

Návštěvníci překvapivě potvrdili verdikt poroty (což nebývá zvykem), i když odstup vítězky od Ivo Johna byl poměrně těsný. Ten si prohodil pořadí z hlavní soutěže s Mirkem Dvořákem, na kterého zbyl bronz. Značným překvapením je poměrně suverénní umístění Tomáše Komárka na čtvrté příčce, protože jeho kolekce byla označena jako nesoutěžní a řada návštěvníků jej proto vůbec nehodnotila. Ale i ti zbylí ho stačili katapultovat na čtvrtou pozici. Samozřejmě ji v soutěži uvolnil dalšímu v pořadí. Každý ze soutěžících obdržel body, nestalo se, aby se někdo neobjevil na nějakém hlasovacím lístku. I to svědčí o vysoké úrovni soutěže. Většina hlasujících strávila dlouhé chvíle v naší expozici, než se zodpovědně rozhodla, komu věnuje svůj hlas.
Mnoho fotografů spolu zasvěceně diskutovalo nad vystavenými záběry o technice focení, úhlech pohledu, správném světle, používané technice a dalších věcech, které s focením souvisí.

Z nejpovedenějších snímků máme v plánu časem vytvořit, samozřejmě se svolením autorů, nový oficiální pohled Mlázovic a obrazový nástěnný kalendář Mlázovic. Určitě se najdou i další příležitosti, jak pěkné záběry využijeme.A jaké ceny získají vítězové:

Hlavní soutěž: Blanka Johnová (mobilní telefon Siemens A70), Mirek Dvořák (kolekci sportovních doplňků), Ivo John (dárkový balíček)
Divácká soutěž: Blanka Johnová (kosmetický balíček), Ivo John (sportovní tažka a baťužek), Mirek Dvořák (dárkový balíček)

Naše redakce se bude snažit najít co nejvhodnější způsob k vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. O tomto Vás budeme na našich stránkách i jiným způsobem informovat.

Všem účastníkům soutěže budou vráceny všechny soutěžní kolekce do konce ledna 2006.

WWW.MLAZOVICE DĚKUJÍ ÚČASTNÍKŮM SOUTĚŽE, NÁVŠTĚVNÍKŮM NAŠÍ EXPOZICE NA VÝSTAVĚ I VŠEM DALŠÍM, KTEŘÍ VELMI ČASTO NAVŠTĚVOVALI SOUTĚŽNÍ FOTOGALERIE NA WEBU. JSME MOC RÁDI, ŽE NAŠE SOUTĚŽ VYVOLALA TAK VELKÝ OHLAS A JIŽ DNES SE TĚŠÍME NA NĚJAKOU DALŠÍ!!!!
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#7 | Tomáš Komárek | 16. 12. 2005 09:15
Drazí kolegové fotografové, za odměnu, že tady tak pekně diskutujete, Vám prozradím malé tajemství. Až se z toho pořadatel vzpamatuje, tak asi opravdu vyhlásíme novou soutěž, ovšem poučeni z předchozího vývoje, budou rozsáhlé změny. Vše je samozřejmě zatím jen v hlavě, ale soutěž bude vyhlášena na jednotné (přesnější) téma, bude předepsán počet soutěžních fotek, jejich formát. Hodnocení bude anonymní a tak dále. Každopádně se máte na co těšit. A protože je v Mlázovicích hodně fotografů a nové digitální fotoaparáty přibývají jako houby po dešti, mají se určitě na co těšit i pořadatelé a diváci. Takže se pilně připravujte.*52*
#6 | příští vítěz | 15. 12. 2005 20:25
Míro, nech těch vysekávání poklon, upozorňuji všechny, že mám takové místo, že snad nemá cenu, aby se ještě někdo jiný přihlašoval do příští soutěže.....ha, ha.. Ne vážně, focení není jenom mačkat spoušť, jak jsme se přesvědčili u soutěže. ale je to o technice, nápadu a hlavně času. Ovšem příště bych doporučoval anonymní foto pod číslem a tajné oddělené hlasování poroty.
Ty fotky tam kolegové fotografové při příštím ročníku raději dejte, neboť se obávám, že ten čas ve správný čas mít nebudu a též všem přeji dobré světlo a od ježury lepší techniku.
#5 | Josef Malý | 15. 12. 2005 17:14
Zdravím všechny v Mlázovicích a gratuluji k uspořádání tak velké akce. Fotky byly senzační. Sám fotím desítky let a myslím si, že vaše soutěžní snímky měli vysokou úroveň. Když si vezmu, kolik máte obyvatel a kolik bylo v soutěži, tak klobouk dolů.
Také máte moc pěkne stránky, kam se hrabou naše packé....
Hodně úspěchů, určitě se těším na další akce!*87*
#4 | anonym | 14. 12. 2005 09:03
Ah:ojky Blanko, moc ti gratuluji k vítězství a je fajn, že pokračuješ v dědově tradici!!!! Věřím, že jednou si najdeme čas a budeme si moci o fotografování více popovídat!???! A k Tomášovi, konkurence je prostě zdravá věc a posunuje tě dál, tak uvidíme příště :-)... Rozhodně fotka Blanky měla větší atmosféru a právem si zasloužila vyhrát!!!!! A těm ostatním fotografům také blahopřeju a přeju do dalších dní "DOBRÉ SVĚTLO". Mirek Dvořák.*4*
#3 | Blanka Johnová | 12. 12. 2005 20:13
Tomáši,
beru tě za slovo a zvedám hozenou rukavici!!!
*52*
#2 | Tomáš Komárek | 12. 12. 2005 20:10
Ahoj Míro, tak koukám, že Ti roste v Mlázovicích silná konkurence. Co ty na to? Asi budeme muset udělat nějakou další soutěž a pustit se do souboje. Ale holenkové, to už uděláme trochu jiná pravidla a já se nepostavím mimo soutěž, takže to bude teprve mela.*3**3**52*
#1 | Blanka Johnová | 12. 12. 2005 19:31
Všem moc děkuju za hlasy. Vítězství mě velmi potěšilo. Vůbec jsem to nečekala, zvlášť při tak obrovské konkurenci!!! O to víc si ale úspěchu cením.