Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Voda v mlázovickém koupališti je superčistá

13. 08. 2007

Městečko roky tížila kvalita vody v koupališti. Řasy a špína zbytečně zkracovaly sezónu koupání. V těchto dnech ovšem došlo k výrazné změně v úpravě vody.Výsledek je vidět na první pohled. Voda je průzračná a jistě jedna z nejčistších na okrese.

Mlázovické koupaliště není chápáno jako klasické koupaliště, ale je vedeno jako požární nádrž. I když je velmi pěkné, celobetonové a ve velmi příjemném prostředí. Vzhledem k extrémnímu průběhu počasí v letních měsících, jehož jsme svědky čím dál častěji, nestačí již samočištění koupaliště v podobě přítoku vody a jejího přepadového odtoku, ale bylo třeba přistoupit k chemické úpravě vody. Přesto se často stávalo, že již v půlce prázdnin byla voda zelená, zakalená, plná řas a nečistot. Pěkné prostředí tak zbytečně zelo prázdnotou. Provozovatelé několikrát nádrž vypustili i v průběhu sezóny a místní hasiči provedli její vyčištění, nicméně dříve než voda stačila natéct po okraj, situace se opakovala.

Proto starosta městečka navštívil firmu, která se specializuje na úpravu vody v bazénech a nádržích a konzultoval možné postupy jejího čištění a udržování. Na základě těchto konzultací došlo k úplné výměně chemických prostředků na úpravu vody. Nejprve byl aplikován tekutý přípravek proti řasám a sinicím, který je během pár hodin zcela zlikvidoval. Nyní je voda ošetřena speciálními tabletami s postupným 20ti denním rozpouštěním, které jsou pod hladinou a z nichž se postupně uvolňují čistící látky. Doba účinku těchto prostředků zajistí křišťálově čistou vodu prakticky až do konce sezóny koupaliště. Je nutné dodat, že všechny používané látky jsou určené k úpravě pitné vody a v žádném případě neohrožují zdraví lidí, ani malých dětí, které jsou na tyto látky ve vodě citlivé. Zároveň bychom chtěli všechny požádat, aby s tabletami, které jsou zavěšeny na konstrukcích schůdků a skákacího prkna nijak nemanipulovali, jinak se výrazně sníží jejich účinek a voda bude opět špinavá. Městečko má doporučený i systém ošetřování na další sezonu, takže výrazné problémy s kvalitou vody v mlázovické koupališti by měly být již minulostí.

Přijďte se podívat do našeho sportovního areálu v Podlesí a přesvědčte se sami o vysoké kvalitě vody v koupališti.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!