Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Voda v mlázovickém koupališti je superčistá

13. 08. 2007

Městečko roky tížila kvalita vody v koupališti. Řasy a špína zbytečně zkracovaly sezónu koupání. V těchto dnech ovšem došlo k výrazné změně v úpravě vody.Výsledek je vidět na první pohled. Voda je průzračná a jistě jedna z nejčistších na okrese.

Mlázovické koupaliště není chápáno jako klasické koupaliště, ale je vedeno jako požární nádrž. I když je velmi pěkné, celobetonové a ve velmi příjemném prostředí. Vzhledem k extrémnímu průběhu počasí v letních měsících, jehož jsme svědky čím dál častěji, nestačí již samočištění koupaliště v podobě přítoku vody a jejího přepadového odtoku, ale bylo třeba přistoupit k chemické úpravě vody. Přesto se často stávalo, že již v půlce prázdnin byla voda zelená, zakalená, plná řas a nečistot. Pěkné prostředí tak zbytečně zelo prázdnotou. Provozovatelé několikrát nádrž vypustili i v průběhu sezóny a místní hasiči provedli její vyčištění, nicméně dříve než voda stačila natéct po okraj, situace se opakovala.

Proto starosta městečka navštívil firmu, která se specializuje na úpravu vody v bazénech a nádržích a konzultoval možné postupy jejího čištění a udržování. Na základě těchto konzultací došlo k úplné výměně chemických prostředků na úpravu vody. Nejprve byl aplikován tekutý přípravek proti řasám a sinicím, který je během pár hodin zcela zlikvidoval. Nyní je voda ošetřena speciálními tabletami s postupným 20ti denním rozpouštěním, které jsou pod hladinou a z nichž se postupně uvolňují čistící látky. Doba účinku těchto prostředků zajistí křišťálově čistou vodu prakticky až do konce sezóny koupaliště. Je nutné dodat, že všechny používané látky jsou určené k úpravě pitné vody a v žádném případě neohrožují zdraví lidí, ani malých dětí, které jsou na tyto látky ve vodě citlivé. Zároveň bychom chtěli všechny požádat, aby s tabletami, které jsou zavěšeny na konstrukcích schůdků a skákacího prkna nijak nemanipulovali, jinak se výrazně sníží jejich účinek a voda bude opět špinavá. Městečko má doporučený i systém ošetřování na další sezonu, takže výrazné problémy s kvalitou vody v mlázovické koupališti by měly být již minulostí.

Přijďte se podívat do našeho sportovního areálu v Podlesí a přesvědčte se sami o vysoké kvalitě vody v koupališti.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!