Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


VÍTEJTE V MĚSTEČKU MLÁZOVICE

16. 10. 2023

Mlázovice naleznete v Královéhradeckém kraji, v bývalém okrese Jičín. Leží na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší. Malebné městečko nabízí atraktivní podmínky pro život všech generací i příležitostnou rekreaci.

Mlázovice jsou obklopeny krásnou přírodou s okolními lesy a malebným mezihořským údolím. Jsou vstupní branou do Českého Ráje i Krkonoš. Nejstarší dochované písemné zmínky o Mlázovicích se objevují již v polovině 12. století. Před r. 1540 byly povýšeny na městečko a v roce 1610 získaly městský erb. V obci dnes žije asi 600 obyvatel. K dispozici mají kompletní občanskou vybavenost - nechybí zde školka, pošta, obchody, restaurace, domov důchodců a celá řada dalších služeb, které dnes tvoří standard spokojeného bydlení. V Mlázovicích si však přijdou na své i turisté a návštěvníci. Do zákoutí pod svahy zalesněných Chlumů je zasazen rozlehlý sportovní areál s koupalištěm, fotbalovým hřištěm, volejbalovými a tenisovými kurty. V obci se nachází kostel Nejsvětější trojice z roku 1725, který patří městečku a bývá místem řady kulturních vystoupení. Návštěvníci si rovněž mohou prohlédnout několik vzácných sochařských děl nebo si přečíst na mnoha domech tabulky informující o jejich historii. Obec pulzuje zajímavým společenským životem. Působí zde několik spolků a sdružení, aktivní jsou rovněž sportovci. Mlázovice jsou bývalým lázeňským městečkem s bohatou historií a zajímavou současností. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!