Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vítání občánků připomínalo pánskou jízdu

30. 04. 2011

V sobotu 30. dubna 2011 se v zasedací síni Obecního úřadu Mlázovice konalo vítání občánků.

Snad pokaždé má tento obřad nějakou zvláštnost, například v počtu dětí, po dlouhých letech nový přírůstek do Mezihoří nebo vítání dvojčátek. Tentokrát to bylo skoro jako v pohádce, nejmladšími Mlázováčky jsou tři chlapečci, shodou náhod všichni prvorození dědicové rodů :-). A kdopak že jsou ti naši tři princové? Václav Novák, Adam Kváča a František Kulka. Všichni chlapečci přijeli v kočárku spolu s početnou družinou. Krom rodičů se obřadu zúčastnili i babičky a dědečkové, tetičky a strýčkové, bratranci, sestřenice a další příbuzní a známí.

Vítání probíhalo podle osvědčeného scénáře. Každá rodina byla pozvána samostatně na konkrétní hodinu, takže vždy zbylo dost času na fotografování a povídání. Obřadníkem tentokrát z důvodu nemoci nebyl Aleš Kodydek, ale pan starosta Tomáš Komárek.

Malá, ale významná změna nastala i v kulturním programu. Konečně nám dorostla další generace šikovných dětí, a tak k Renatě Kubíčkové a Veronice Huťové, přibyly předškolačka Gábinka Čeřovská a prvňačka Kristýnka Frošová. Ač byla děvčata na vítání občánků poprvé, recitovala naprosto skvěle a bez jediného zaváhání.

Na zdárný průběh akce dohlížela Iva Kubíčková. I tentokrát byla přítomna fotografka Blanka Johnová, takže ani tyto rodiny nebudou ošizeny o CD plné fotek a fotoknihu, které dostanou od obecního úřadu na památku. Rodiče během obřadu obdrželi také Pamětní knížku a hračku pro děťátko, maminka, jak se sluší a patří, ještě kytičku.

Pro příští generace bude vše uchováno v legendární pamětní knize, ve které každému vítanému miminku patří jedna stránka s překrásnou ilustrací.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!