Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Velké škody po požáru bažantnice

27. 06. 2021

Následky ohrožují činnost spolku, myslivci prosí veřejnost o pomoc.

Černým písmem se zapíše 20. červen 2021 do historie mysliveckého spolku Ostříž. V 16.45h se nad Mlázovicemi objevil nepěkný černý oblak, který nevěstil nic dobrého. Záhy na to se rozezvučely sirény. Místní hasiči vyjeli, v rekordně krátkém čase, k požáru bažantnice a technického zázemí mlázovických myslivců.

Při příjezdu na místo byl objekt z velké části zasažen, plameny šlehaly metr nad střechu. Místo bylo silně zadýmené. Ihned byly započaty hasební práce. Hasiči se snažili hasit silně hořící odchovnu bažantů, zároveň se ale pokoušeli zabránit dalšímu rozšíření požáru na nově dostavěnou část zázemí, která začínala hořet také.

Později na místo dorazili s dvěma cisternami také profesionální hasiči ze stanice Hořice a cisterna s visutou plošinou ze stanice Jičín. Tyto vozy dodávaly vodu do mlázovické cisterny a dále se postaraly o dopravu vody na místo zásahu z místního koupaliště. Tam čerpací stanoviště obsluhovali dobrovolní hasiči z Chotče.

Zásah byl poměrně náročný, protože štiplavý kouř znepříjemňoval veškeré činnosti. Velká část probíhala v dýchací technice, což nebylo při panujícím vedru vůbec nic příjemného. Zhruba po dvou hodinách se ohnivého kohouta podařilo zkrotit a na místě zůstala pouze místní jednotka, která vykonávala dohled až do ranních hodin.

Díky extrémně rychlému zásahu JSDH Mlázovice se podařilo uchránit velkou část nově postavené budovy. V tomto případě se hrálo o minuty. Přesto i na ní vznikly poměrně velké škody. Poškozený je nový chladící box na zvěřinu, vyměnit se musí komplet veškerá elektroinstalace, která byla pouze několik týdnů stará. Další část původní odchovny je zcela zničená, stejně tak část zastřešených voliér. Na místě uhynulo více než 1000 ks malých bažantů.

Spolek Ostříž se nyní nachází v extrémně složité situaci. Naprostou většinu svých prostředků investoval do výstavby nového zázemí – skladu zvěřiny, chladícího boxu a technických prostor. Jejich oprava bude stát desítky tisíc. K tomu jsou zcela zničené další části. Myslivci zvažují, jak vlastně dál. Proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc – darování finančního příspěvku na obnovu. Pomůže jakákoliv darovaná částka.

Dar můžete poukázat na účet mysliveckého spolku Ostříž č.198909470/0300.  Všem dárcům mlázovičtí myslivci velmi děkují za pomoc. Vstřícnost veřejnosti se budou snažit oplatit svojí další péčí o přírodu v nejbližším okolí.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!