Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Velikonoční tvoření a rozloučení se zimou

29. 03. 2015

S příchodem jara si mlázovické děti nejprve užily velikonoční dílničku a poté vyprovodily Paní Zimu.

V neděli 22. března 2015 mlázovičtí rodiče připravili velikonoční dílničku pro malé i velké. V Restauraci Radnice se sešlo několik maminek se svými ratolestmi, aby si vytvořili krásné dekorace. Pro malé tvořílky byly připraveny výrobky ze slaného těsta, které si následně sami mohli domalovat a dozdobit. Pro ty starší byla připravena spousta materiálu na tvoření. Každý, co si vybral. Největší úspěch však měly březové větvičky, které se motaly do tvarů vajíček, věnců, hnízdeček. Fantazii se rozhodně meze nekladly, a tak pod šikovnýma rukama vznikala překrásná dílka. A však maximální nadšení u těch nejmladších sklidil pan Libor Šimůnek s manželkou Dášou, kteří dětem ochotně ukazovali, jak se pletou velikonoční pomlázky. A ti nejmenší, kteří ještě sami pomlázku neupletou? Ani ti neodešli s prázdnou, každý si tu svou odnesl domů a teď už se jen chystá, až na Velikonoční pondělí bude moci vyrazit na koledu.

Kdo zrovna neměl chuť tvořit různé dekorace, mohl pomáhat s připravením Paní Zimy, která se vynášela následující den, tedy pondělí 23. března 2015. S vládkyní zimy se přišla rozloučit téměř dvacítka občanů, ať už sami, nebo s dětmi. Slavnostní průvod začínal v parku na náměstí, odkud se přesunul do Domova důchodců, kde dětičky seniorům řekly básničky na vyhnání zimy a předaly velikonoční dekorace vyrobené na nedělní dílničce. Poté se celý průvod v čele s Moranou a za hlasitého rachocení a povídání básniček odebral k místnímu koupališti, kde podle tradic hodili Paní Zimu do vody. Děti za své krásné recitační výkony dostaly lízátka, a aby jaro vědělo, kam má zavítat, průvod se vrátil zpět na náměstí, ale tentokrát již s napučenými větvičkami, které děti předaly do rukou pana starosty.

Text: Lenka Nováková
Fotogalerie: Veronika Huťová (dílnička) a Lenka Nováková (Morana)

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!