Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční výstava v obležení návštěvníků

18. 12. 2019

Ve dnech 13. – 15. prosince 2019 se na sále Radnice konal 15. ročník Vánoční výstavy.

Pořadateli a zároveň hlavními vystavovateli, na této tradiční mlázovické akci, jsou Dagmar a Libor Šimůnkovi s dcerou Kateřinou. K vidění bylo opět nepřeberné množství betlémů různého provedení. Vystavovaly se zde skvosty staré i dvěstě let, ale také zcela moderní betlémy z netypických materiálů.

Naprostým unikátem výstavy je však tvůrčí dílna, kde bylo stále plno. Centrální část velkého sálu zabíralo mnoho stolků, u kterých vznikala umělecká dílka různého druhu. Malí umělci měli k dispozici vše potřebné – pastelky, fixy, barvy, tavné pistole a další pomůcky.

Šimůnkovi mají totiž neuvěřitelné množství nejrůznějších polotovarů (šablon, vyražených tvarů, čtvrtek, barevných papírů, korálků a drobností), ze kterých ruce šikovných dětí vyrábějí přáníčka, betlémy, postavičky, ozdoby na stromeček. Zkrátka, co koho napadne, fantazii se meze nekladou. K dětem se často připojili i jejich rodiče či prarodiče a i na nich bylo vidět, jak si tuto činnost užívají.

Výstavou během víkendu prošlo téměř 300 návštěvníků, což je rekord za všech patnáct ročníků. Mnozí se přišli podívat i opakovaně. Při odchodu zněla slova uznání, chvály a díků, že mohli takhle pěkně strávit předvánoční čas. Je dobré, že se ještě najdou lidé, kteří tolik volného času obětují pro potěšení druhých.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!