Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční výstava naladila na Advent

13. 12. 2013

Ve dnech 6. – 8. prosince 2013 se na sále Radnice Mlázovice konal již 9. ročník Vánoční výstavy. Jejími obětavými organizátory a zároveň hlavními vystavovateli jsou již několik sezon manželé Šimůnkovi s dcerou Kateřinou.

Každému, kdo druhý prosincový víkend zavítal do výstavních prostor mlázovické Radnice, muselo být jasné, že Vánoce jsou opět za dveřmi. Hned u vchodu návštěvníka ovanula vůně jehličí z nazdobeného smrčku a mohl obdivovat první betlémy.

V podobném duchu pak pokračovala celá výstava, nepřeberné množství betlémů z nejrůznějších materiálů se střídalo s uměleckými dílky místních obyvatel. K vidění byly šperky z fimo hmoty, dřevořezby, obrazy i obrázky. Velkou pozornost budila výstavka adventních věnců a svícínků, které stvořily šikovné ruce klientek místního domova důchodců. Je vidět, že ženy nezahálejí ani na odpočinku. Velká škoda, že jsme byli letos ochuzeni o divadelní představení, které si pro nás babičky a dědečkové, pod vedením sociálních pracovnic, každoročně připravovali. Nedílnou součástí vánoční výstavy jsou i populární tvořivé dílničky pro děti.

Vánoční výstava se opět vydařila. Je důkazem, že i v dnešní době komerce a Santa Clause, ty naše milé české Vánoce nevymřely.

Rok uteče jako voda a zanedlouho tu bude jubilejní 10. ročník výstavy. Zapojit se může každý z Vás, organizátoři budou moc rádi, když jim pomůžete vymyslet nějaké zpestření.

     

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!