Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční strom rozzářil náměstí

08. 12. 2017

Městečko Mlázovice ve spolupráci s místní mateřskou školkou, SDH Mlázovice a ZŠ Lázně Bělohrad uspořádalo v pátek 1. prosince 2017 v podvečer Rozsvěcení vánočního stromu.

Poslední měsíc roku je temná doba, sluníčko zapadá už po třetí odpoledne a ještě je často zataženo. Není divu, že si lidé v našich krajích odpradávna období Adventu zpříjemňují nejrůznějšími světélky. Hezkou tradicí jsou obecní stromečky, které bývají za doprovodu různých kulturních akcí slavnostně rozsvěceny.

Nejinak je tomu i u nás v Mlázovicích. Rozsvěcení obecního vánočního stromu je oblíbená akce, která zahajuje bohatý adventní kulturní program. Před plným náměstím nejprve vystoupily děti z místní mateřské školy. Davu se nezalekly, zazpívaly, zarecitovaly i na nástroje zahrály. Po nich předvedli své vystoupení mlázovští školáci ze ZŠ Lázně Bělohrad. Malí i velcí sklidili velký potlesk a uznání a drobnou sladkost jako odměnu.

Následně se pozornost všech zaměřila na prozatím temný stín v pozadí. Renata Kyselová, která celý program moderovala, pomohla dětem s odpočtem. Tři, dva, jedna…. a stromeček se rozzářil. Vysloužil si pochvalu, letos byl opravdu moc pěkný i s hvězdou na špičce.

Komu během představení vyhládlo, nebo se potřeboval zahřát, mohl se občerstvit u červeného stanu, kde místní hasiči lákali na voňavou klobásku a svařák. Ten, spolu s čajem pro děti, zajistila zdarma obec.

Během celého podvečera bylo možné navštívit také adventní trh. V jídelně místní radnice nabízelo několik místních žen a dívek produkty svých šikovných rukou.

Večer se krásně vydařil a naladil místní obyvatele na předvánoční notu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!