Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční strom rozzářil náměstí i dětské oči

26. 11. 2016

Městečko Mlázovice pořádalo v pátek 27. listopadu 2016 v podvečer "Rozsvěcení vánočního stromu na Náměstí". Program doplnily krásné adventní trhy, na kterých nabízely maminky a jejich dítka vlastní výrobky.

Je to k neuvěření, ale rok opět utekl jako voda a za měsíc jsou tu Vánoce. V Mlázovicích začal Advent již tradičně rozsvícením vánočního stromečku na Náměstí. Než si však děti odpočítaly kouzelný okamžik, kdy se setmělý kout parku rozsvítil mnoha světélky, ukázaly rodičům i dalším přihlížejícím, co si se svými učitelkami připravily. Nejprve vystoupily děti z místní mateřinky. Jejich pásmo písniček a básniček bylo moc roztomilé, ani ty nejmenší se nestyděly. Po nich se představili místní školáci navštěvující ZŠ Lázně Bělohrad. Ani oni se nenechali zahanbit a všichni sklidili zasloužený potlesk. Celou scénu doplňoval živý Betlém, který jako kdyby vypadl z Ladových obrázků.

O to, aby nikomu nekručelo v břiše, se postarali místní dobrovolní hasiči. Ve svém stánku prodávali grilované klobásy, štrúdl a další občerstvení a nápoje. Hitem však bylo výborné svařené víno, jež pro potěchu a zahřátí svých obyvatel zajistilo zdarma městečko. Pro děti pak byl připraven neméně skvělý ovocný čaj, ten však již bez rumu.

Od 17 hodin probíhala také přidružená akce v podobě adventního trhu. Pro větší komfort prodejců i nakupujících se nekonal pod širým nebem, ale v teple hospodské jídelny. Své výrobky tu nabízelo mnoho šikovných maminek, ale i větších či menších slečen. Zboží bylo většinou s vánoční tématikou, případně vysloveně se hodící, jako vánoční dárek, proto většina návštěvníků odcházela s plnýma rukama.

Advent v Mlázovicích začal velice hezky, v příjemném a milém naladění. Následující akce, kterých se do konce roku chystá ještě spoustu, jistě naváží v podobném duchu. Můžete se těšit například na Vánoční výstavu, koncert v kostele, půlnoční mši či Štěpánskou zábavu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!