Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční strom prozářil mlázovické náměstí

27. 11. 2011

V sobotu 26.listopadu 2011 uspořádalo městečko Mlázovice malou slavnost Rozsvěcení vánočního stromečku.

Rok se s rokem sešel a opět tu máme advent. Mlázovice, podobně jako mnoho jiných obcí, ho zahájily rozsvícením stromečku s doprovodným programem. Sobotním podvečerem se rozezněly vánoční písně, lidé se začali scházet, vzduch provoněla vůně jehličí a dětské oči byly plné očekávání.

Úvodní slovo, které krásně navodilo atmosféru, patřilo moderátorce akce Renatě Kubíčkové. Následovalo pásmo písniček a básniček, které si připravily se svými učitelkami děti z místní školky. Po nich se svými výkony blýskli jejich větší kamarádi, žáci ZŠ Lázně Bělohrad, také za doprovodu svých vyučujících. Sólové vystoupení si střihla Kristýnka Frošová, která zahrála na flétnu.

Děti za krásné vystoupení dostaly malou sladkost, ale největší odměnou jim jistě byl potlesk přihlížejících a hrdé pohledy rodičů, babiček i dědečků. Tatínkové nestačili mačkat spouště foťáků a maminky tajně utíraly slzičky dojetí :-).

Poté se všichni rozmístili kolem stromečku a společně odpočítali kouzelný okamžik rozsvícení. Atmosféru doladily koledy znějící z oken Radnice a vůně svařáku podávaného zdarma. Pro děti byl nachystán horký čaj s citrónem. Jen pozvolna se náměstí vylidňovalo, místním jako by se ani nechtělo domů.

Rozsvěcení byl jen začátek, následovat bude celá řada předvánočních akcí. V pondělí 5. prosince bude chodit Mikuláš s Čerty a Anděly. Od 9. do 11. prosince bude probíhat tradiční vánoční výstava.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!