Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Vánoční koncert v kostele pohladil po duši

21. 12. 2009

Předvánoční shon byl alespoň na okamžik přerušen adventním koncertem, který se konal v neděli 20. prosince 2009 v obecním kostele v Mlázovicích, pod taktovkou Miroslava Vobořila. Byla to zároveň první akce, kterou v chrámu páně uspořádalo městečko.

Miroslav Vobořil je pro mlázovské známou veličinou, přesto si dovolím připomenout několik zajímavostí z jeho uměleckého života. Nejvíce je u nás znám z mnoha plesů a zábav jakožto kapelník hudebního seskupení Servis – Vokap. Těšit se na něj můžete i na letošní Štěpánské. Pan Vobořil však hudbu nejenom reprodukuje, ale i tvoří. S jeho dílem se mnozí z nás potkávají téměř denně, neboť řada znělek oblíbených pořadů České televize vznikala v poměrně skromných podmínkách jeho nahrávacího studia v Ostroměři. Podílel se také například na skládání hudby k velkofilmu Bathory, a jen tak mimochodem si ve stejné době střihl i mlázovskou rozhlasovou znělku, o kterou ho požádali před dvěma lety naši zastupitelé.

Na všechny, kdo o Zlaté neděli v podvečer zavítali do našeho kostelíka, čekal opravdu nevšední zážitek. A to nechybělo mnoho, a koncert se nekonal. Bohužel pár minut před zahájením selhala technika – došlo ke zkratu mixážního pultu. Hudebníci se naštěstí nezalekli a vše zvládli i bez mikrofonů. I díky skvělé akustice našeho kostela nemělo představení chybu a toto malé nedopatření mu dodalo na intimitě.

Čtyři dívky zpívaly za doprovodu elektronických varhan, houslí a flétny tradiční koledy, ale i populární skladby o zimě a Vánocích. Úžasným výkonem posluchače dojal sólista Pavel Jenčovský. Celkovou atmosféru dokreslovaly světelné efekty, které v kostele působily velmi neobvykle ale krásně.

Toto vše mohli zažít více než čtyři desítky odvážných posluchačů, kteří přišli i přes třeskuté mrazy. Odměnou jim byl nádherný zážitek.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!