Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


V naší Horce straší!

25. 07. 2015

Sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“ a místní dobrovolní hasiči pořádali v sobotu 25. července 2015 odpoledne první ročník Strašidelné Horky. Akce se konala za Mlázovicemi, v lesíku zvaném Horka a blízkém okolí.

Barevnými fáborky vyznačená stezka se vinula lesíkem i polními cestami a na děti tam číhala rozličná havěť s nelehkými úkoly. Hned na prvním stanovišti se začalo z ostra! Příchozí vítal sám Krakonoš a zkoušel je, trochu po myslivecku, z otisků stop různých zvířat. Ještě že měl sebou upovídanou Ančí, která dětem napovídala. U babky a dědka se přenášela voda, u čarodějnice lovila naslepo z lahví různá žoužel, sice plastová, ale stejně se ručkám moc šátrat nechtělo, co kdyby. Hejkal se musel uchlácholit pěknou písničkou a z klece od Bílých paní se utíkalo po opičí dráze. Ohnivý muž s ohnivou ženou málem podpálili les. Ubohá loupežníkem okradená jeptiška prosila o pomoc s nalezením korálků a vyhladovělí pralidi potřebovali ulovit mamuta.

A to už ven z lesa láká světýlko bludičky. Sedí si na mezi a míchá kouzelný lektvar, ze kterého děti foukají bubliny a bublinky. Strašidelná Horka je šťastně za námi a hurá k hasičům. Tam bylo něco na posilněnou a osvěžení pro malé i velké. Zábavu zajistily Rusalky, vyzbrojené kufříkem malovátek, kreslily dětem na obličeje čumáčky zvířátek či kytičky, dle vlastního výběru.

Hasiči nezklamali a po velkém úspěchu pěnové lázně z dětského dne, připravili tuto atrakci i tentokrát. Natěšený houf se do pěny opět vrhnul po hlavě a vmžiku je od sebe nepoznali ani vlastní rodiče. Naštěstí hasiči co způsobili, také napravili a děti se k maminkám vracely pěkně umyté vodou z cisterny.

Krásně strávené odpoledne pro malé i velké. Nakonec přálo i počasí, jen ta připravená hromada roští se kvůli extrémnímu suchu pálit nemohla. Velká poklona a dík všem, kdo se podíleli na přípravě akce.    

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!