Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Třetí ročník výstavy zpříjemnil předvánoční shon

11. 12. 2007

Pořadatelé připravili, za podpory městečka, další dějství vánoční výstavy. Tentokráte byly hlavním tématem betlémy všeho druhu, vánoční dekorace z tvorby obyvatel místního domova důchodců a galerie obrazů mlázovických malířů.

První dva ročníky výstavy zaznamenaly obrovský ohlas u návštěvníků. Každý byl zaměřen jiným směrem. Jistě si vzpomínáte, že loni a předloni dominovaly panely modelů železnic, letadel, bojových vozidel, rozsáhlá prodejní výstava hraček či soutěž o nejlepší mlázovický snímek. Letos se staly hlavním motivem Vánoce. Proto mohli návštěvníci shlédnout téměř dvacítku betlémů od žáků někdejší ZŠ Mlázovice, Gabriely Čapounové, rodiny Šimůnkovi, ze sbírky Osvětové besedy, Antonína Plašila, místního kroužku šikovných rukou, ale i od řady dalších přespolních autorů.

Výstava byla otevřena od pátečního odpoledne do nedělního podvečera. Mimo betlémů byly k vidění adventní věnce, vánoční přání, svícny a další vánoční výrobky pocházející z tvorby obyvatel mlázovického domova důchodců. Dětem asi nejvíce učaroval živý kapr, který si plaval v plechové vaně pod mohutným nazdobeným stromečkem. Také pouštění skořápkových lodiček mělo velký úspěch, děti si připomněly prastarý vánoční obyčej. Starší návštěvníky zase velice potěšila výstava tamburašských nástrojů ze sbírky Osvětové besedy, s několika fotografiemi tehdejších tamburašů a poutavým vyprávěním posledního žijícího tamburaše v Mlázovicích, p. Františka Jiránka. Velký zájem přitahovala také unikátní kolekce starých vánočních a milostných pohledů a přání z rozsáhlé sbírky Josefa Kadečky.

Expozici doplňovala přehlídka zimního vybavení z počátku minulého století, prodej vánočních dekorací či historický školní koutek pro výtvarné počiny dětských návštěvníků. Zajímavá byla rovněž galerie obrazových děl, kterou pro návštěvníky připravili místní malíři – Štěpán Čížek, Jiří Otruba a Gabriela Čapounová.

Příjemná kulturní akce byla zakončena jedinečným loutkovým divadlem, které si pro přítomné publikum připravili opět obyvatelé zdejšího domova důchodců pod vedením Gabriely Čapounové. Pásmo pohádek sklidilo zaslouženě obrovský aplaus. I letošní program výstavy potěšil drtivou většinu příchozích. Byli rádi, že se mohou zastavit v předvánočním shonu, podívat se na zajímavé práce šikovných rukou a popovídat si s mnoha sousedy. Že to byl příjemně strávený čas dokazují záznamy v pamětní knize. Všem pořadatelům patří obrovský dík za dlouhé hodiny strávené při přípravě. Městečko je rádo, že má podobných lidí dostatek, protože díky nim žije.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!