Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Tomáš Magnusek bavil po filmu diváky

12. 08. 2012

Mlázovické kino zažilo výjimečný večer. Nejprve digitální produkci filmu Školní výlet, poté dlouhou talkshow režiséra a zároveň jednoho z hlavních hrdinů, u které se publikum výborně bavilo.

Kino Radnice připravilo pro své diváky opravdový bonbónek. V pátek 10. srpna 2012 zařadilo do programu komedii Školní výlet. Film, který se natáčel v nedalekých Lázních Bělohrad, je doslova nabitý českými hereckými legendami. Kromě hlavního děje zachycujícího setkání spolužáků po půl století, diváci především sledovali herecké výkony předních českých hvězd. Někteří z herců se objevili před kamerou po mnohaleté odmlce a bylo vidět, že svoje řemeslo nezapomněli.

I když je snímek Školní výlet k dispozici pouze na digitálním nosiči, jehož přehrání mlázovické kino neumožňuje, nabízí distributor pro nedigitalizované biografy možnost návštěvy s vlastní technikou. Tak se stalo i v Mlázovicích. Společnost Magnusfilm za velmi příznivých podmínek zajistila promítání a jako bonus přivezla Tomáše Magnuska, režiséra snímku a jednoho z hlavních představitelů.

Po představení byla naplánovaná diskuze, která se protáhla ze třiceti minut na devadesát. Tomáš Magnusek byl příjemně šokován vysokou návštěvností filmu v malé obci. Vyprávěl neuvěřitelné historky z natáčení svých snímků i zážitky z práce s takovými hvězdami jako je Tříska, Jirásková, Landovský a mnozí další. Mezitím ochotně odpovídal na četné dotazy položené z publika. 

Jeho vypravěčský talent, který by mu mohl závidět i Miroslav Donutil, náramně bavil přítomné, jimž se ani nechtělo domů. Během večera také prezentoval na plátně ukázky svých dalších filmů. Mlázovičtí diváci měli jedinečnou možnost shlédnout, jako první v celé ČR, ukázku z právě natáčené komedie „Jedlíci“, která vstoupí do kin na jaře příštího roku. V samém závěru podepsal mnoho fotokartiček a končetin svých fanoušků a zcela vyčerpán, za bouřlivého potlesku, ukončil povedený večer.

Osmdesát diváků, kteří přišli opakovaně do kina v obci s 570 obyvateli, bylo spokojeno. A to je dobře. Společnost Magnusfilm zase vyslala jasný signál ostatním distributorům, jak má vypadat práce s malými kiny. Multikinům a dealerům digitální techniky navzdory.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!