Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


T-Mobile vylepší pokrytí signálem v Mlázovicích

30. 08. 2005

Nový vysílač T-Mobilu zlepší pokrytí signálem v Mlázovicích

Haló, cože, ještě jednou...... Také Vám vadí, když někomu voláte z Mlázovic mobilem, že si nerozumíte? Naštěstí tomu bude konec. V roce 2006 postaví společnost T-Mobile Czech Republic, a.s., nedaleko Chotče (les vpravo, pokud jedete z Chotče do Hřídelce), 40m anténní stožár, kde bude instalován nový vysílač. Tato základnová stanice nebude sice přímo nasměrovaná na Mlázovice, ale vzhledem k výšce a blízkosti, dojde i tak k výraznému zlepšení signálu tohoto operátora v Mlázovicích.

Pokud budou udělena všechna potřebná stavební povolení, mají být stavební práce ukončeny do 30.6.2006. Potom přijde na řadu instalace vysílací technologie, která bude dokončena v průběhu několika málo měsíců. Reálně by měl být vysílač uveden do provozu na podzim roku 2006.

Prvořadým úkolem nové základnové stanice (BTS), je zlepšení pokrytí silnice I. třídy Lázně Bělohrad - Jičín (tam budou směřovány 2 antény) a prakticky nové pokrytí severovýchodní oblasti od Chotče (Hřídelec, Lány, Pustá Proseč, Vladov, Heřmanice, Přibyslav a tak dále). Vysílač bude realizován v rámci projektu "BE NUMBER ONE", který má za úkol vylepšit pokrytí mobilní jedničky v ČR.

V tomto okamžiku je podepsána smlouva s majitelem pozemku o výstavbě zařízení, čeká se na stavební povolení. Teoreticky ještě existuje možnost, že stavební povolení nebude vydáno a akce se nebude realizovat, ale zatím není důvod věřit, že vše dopadne zdárně.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | mlázovák | 14. 06. 2006 14:52
Stále nějak nepociťujeme,že by T-mobile posílil signál v Mlázovicích.Je tady signál k pláči.Uvažujeme o přejití k jinému operátorovi.
#1 | Bekera Josef | 14. 09. 2005 22:04
Zaplať nejvyšší, že se již píše rok 2005 a nevládnou nám ptáci a je zde konkurence a Oskar, který zde má perfektní pokrytí.
Jen na vysvětlenou. V roce 1994 stálo připojení k monopolnímu Eurotelu /NMT síť začínala č.0601/ 13500CZK, fungoval pouze nad Mlázovicemi, min. měs. paušál 1800CZK, a telefón /kabelka 1,5kg "lehká"/ cca 20tis. a možná i víc. A platil se příchozí i odchozí hovor cca 8,-CZK.
Bekera Josef