Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Stromeček svítí, Advent může začít.

28. 11. 2015

Městečko Mlázovice ve spolupráci se sdružením "Mlázovičtí rodiče dětem" a místními hasiči uspořádalo v pátek 27. listopadu 2015 na Náměstí kulturní program spojený s rozsvícením vánočního stromečku.

Nebývá tak obvyklé, aby se v páteční podvečer, navíc do tmy a zimy, vydalo ze svých vyhřátých domovů tolik lidí. Vylákala je však milá událost, která několik posledních let zpříjemňuje mlázovickým předvánoční čas a zároveň je předzvěstí všech dalších akcí, které se ještě budou do konce roku konat. Autobusová zastávka, náležitě ozdobená chvojím, se dočasně proměnila v živý betlém, od červeného stánku místních hasičů se linula vůně svařáku a klobás a Náměstím se od Radnice vydala k Ježíškovi skupina koledníků, jak z pohledů Josefa Lady. Po roztomilém vystoupení drobotiny z místní školičky, předvedli pásmo písní a básniček mlázovští školáci z bělohradské základky. Tatínkové nestačili mačkat spouště a maminky a babičky nenápadně utíraly slzičky dojetí. Však také všichni sklidili zasloužený aplaus.

Poté následovala s napětím očekávaná událost, děti si, za vydatné pomoci moderátorky večera, odpočítaly rozsvícení stromečku. Tři, dva, jedna, ....ách, ten je krásný. Ano, stromeček se letos opravdu povedl, zlatě září do noci i s hvězdou na jeho špičce. A to ho ještě zkrášlují i nápadité ozdoby, které si vyrobily děti ve školce a klienti místního domova důchodců.

Atmosféru večera ještě doplnil adventní trh, který probíhal již od odpoledne v jídelně Restaurace Radnice. Nabízelo se rozličné zboží, které stvořily šikovné ruce místních žen, dívek a děvčátek, pro úplnost, přispělo i pár tatínků a také senioři z domova důchodců. Vše se dalo zakoupit, nebo se i jen pokochat a inspirovat na vlastní tvoření.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Anna Skrbková | 01. 12. 2015 20:51
Rozsvěcení stromku bylo úžasné, skvělý nápad s Ladovými motivy.Obdivovala jsem ty děti byla docela zima jak statečně a šikovně to vše zvládly. Vím že to není přímo ke stromečku -, ale chtěla bych hrozně pochválit Fišerovi byla jsem po dlouhééééé době v hospodě, bylo tam opět hrozně moc příjemně, milý přístup prostě super. Je to hrozně fajn že má hospodu konečně někdo zodpovědný a vstřícný jen tak dále :)