Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 5

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Stromeček svítí, Advent může začít.

28. 11. 2015

Městečko Mlázovice ve spolupráci se sdružením "Mlázovičtí rodiče dětem" a místními hasiči uspořádalo v pátek 27. listopadu 2015 na Náměstí kulturní program spojený s rozsvícením vánočního stromečku.

Nebývá tak obvyklé, aby se v páteční podvečer, navíc do tmy a zimy, vydalo ze svých vyhřátých domovů tolik lidí. Vylákala je však milá událost, která několik posledních let zpříjemňuje mlázovickým předvánoční čas a zároveň je předzvěstí všech dalších akcí, které se ještě budou do konce roku konat. Autobusová zastávka, náležitě ozdobená chvojím, se dočasně proměnila v živý betlém, od červeného stánku místních hasičů se linula vůně svařáku a klobás a Náměstím se od Radnice vydala k Ježíškovi skupina koledníků, jak z pohledů Josefa Lady. Po roztomilém vystoupení drobotiny z místní školičky, předvedli pásmo písní a básniček mlázovští školáci z bělohradské základky. Tatínkové nestačili mačkat spouště a maminky a babičky nenápadně utíraly slzičky dojetí. Však také všichni sklidili zasloužený aplaus.

Poté následovala s napětím očekávaná událost, děti si, za vydatné pomoci moderátorky večera, odpočítaly rozsvícení stromečku. Tři, dva, jedna, ....ách, ten je krásný. Ano, stromeček se letos opravdu povedl, zlatě září do noci i s hvězdou na jeho špičce. A to ho ještě zkrášlují i nápadité ozdoby, které si vyrobily děti ve školce a klienti místního domova důchodců.

Atmosféru večera ještě doplnil adventní trh, který probíhal již od odpoledne v jídelně Restaurace Radnice. Nabízelo se rozličné zboží, které stvořily šikovné ruce místních žen, dívek a děvčátek, pro úplnost, přispělo i pár tatínků a také senioři z domova důchodců. Vše se dalo zakoupit, nebo se i jen pokochat a inspirovat na vlastní tvoření.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Anna Skrbková | 01. 12. 2015 20:51
Rozsvěcení stromku bylo úžasné, skvělý nápad s Ladovými motivy.Obdivovala jsem ty děti byla docela zima jak statečně a šikovně to vše zvládly. Vím že to není přímo ke stromečku -, ale chtěla bych hrozně pochválit Fišerovi byla jsem po dlouhééééé době v hospodě, bylo tam opět hrozně moc příjemně, milý přístup prostě super. Je to hrozně fajn že má hospodu konečně někdo zodpovědný a vstřícný jen tak dále :)