Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Stromeček rozzářil náměstí i dětské oči

08. 12. 2018

Městečko Mlázovice ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči uspořádalo v pátek 30. listopadu 2018 „Rozsvěcení stromečku“. V jídelně Radnice se souběžně konal Adventní trh.

Je to k neuvěření, ale po roce je opět tu. Advent. Jeho začátek bývá neodmyslitelně spojen s rozsvěcením obecních vánočních stromečků. Ani Mlázovice nejsou výjimkou. Tato oblíbená akce i letos vylákala z tepla domovů spoustu místních i přespolních. Všichni se těšili na roztomilé vystoupení.

Nejprve se na pódium postavily děti z místní mateřské školy, které bravurně zvládly předvést pásmo básniček a písniček a nezalekly se mikrofonů, reflektorů ani davu diváků. Po nich přišli na řadu jejich starší a zkušenější kamarádi. Místní školáci, kteří navštěvují ZŠ v Lázních Bělohradě. Rozhodně se nenechali zahambit a i jejich krásné vystoupení sklidilo zasloužený potlesk.  A pak již přišlo na řadu společné odpočítávání: tři, dva, jedna a stromeček městečka pro rok 2018 se rozzářil.

V průběhu celé akce místní hasiči zajišťovali občerstvení a rozlévali svařené víno, které každý příchozí obdržel jako dárek. I po skončení oficiálního programu zůstalo na náměstí ještě mnoho lidí, kteří využili možnosti sousedského setkání a užili si ho, jak se patří.

Během odpoledne a v podvečer připravilo sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“ Adventní trhy v jídelně Radnice. Všichni příchozí měli možnost zakoupit pěkné a originální vánoční dárečky pro své blízké, které vyrobily šikovné ruce maminek, babiček, ale i mnohých jejich ratolestí. Tradičně nechyběly ani krásné dekorace vytvořené klienty místního domova důchodců.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!