Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Stálý zájem čtenářů rozšiřuje služby knihovny

03. 07. 2010

Knihovna má v Mlázovicích mnohaletou tradici. V poslední době zažívá renesanci a větší zájem čtenářů. Služby se zlepšují také díky hlubší spolupráci s jičínskou knihovnou.

Místní knihovna Mlázovice vlastní ve svém fondu 1200 knih. Jako jedna z prvních v okrese má  knižní fond  elektronicky  zpracován.  Přes 2000 knih je přivezeno z výměnného fondu Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně. Tyto  soubory jsou nejméně 5x ročně obměňovány. Vlastní knihovní fond obsahuje tituly všech žánrů, ve spolupráci s knihovnou v Jičíně je možné sehnat i knihu, kterou nevlastníme, ani ji momentálně nemáme zapůjčenou.

Výpůjčky čtenářů jsou  evidovány počítačem. Knihovna má nejen své informace na internetových stránkách městečka Mlázovice, ale má i svoje webové stránky (www.knihovnamlazovice.wz.cz), na kterých je vystaven i katalog knihovny a karty čtenářů. Je zde uvedena také výpůjční doba knihovny (každý pátek od 17,30 – 19,30 hodin).  Můžete si zde přečíst znovunalezenou pověst o Mlázovicích a získat  další informace. Pokud máte nějaké připomínky nebo přání můžete napsat na e-mailovou adresu knihovny knihovna.mlazovice@seznam.cz.

Za uplynulý rok 2009  přišlo do  knihovny 884 návštěvníků a půjčilo si 6571 knih (766 naučná literatura, 4941 beletrie, 179 dětská naučná, 502 dětská beletrie, 183 výpůjčky periodik).  Knihovna měla loňský rok 106 čtenářů z toho 23 dětí.

V první polovině roku 2010 má knihovna  90 čtenářů z toho 25 dětí, knihovnu navštívili čtenáři 503x a půjčili si 2818 knih.

Těšíme se na stávající čtenáře i na další návštěvníky, kteří chtějí vyzkoušet naše služby.


Knihovnice mlázovické knihovny, Blanka Johnová, st.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!