Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Slovo starosty ke krajským volbám 2008

30. 09. 2008

Přinášíme komentář starosty městečka Mlázovice k nadcházejícím volbám do zastupitelstva Královehradeckého kraje.

Vážení spoluobčané,

již za pár dní, 17. a 18. října 2008, nás čekají volby do zastupitelstva Královehradeckého kraje. Když v roce 2000 tyto nové samosprávné celky vznikaly, dostaly do vínku velkou nedůvěru veřejnosti. Většina obyvatel země v nich oprávněně viděla jen další byrokratickou instituci, která vznikla jako důsledek nepochopitelných politických hrátek. Proto také drtivá většina lidí kraje ignorovala a nešla ani ke krajským volbám.

Nedůvěra ke krajům a regionální samosprávě v nás zakořenila, a i v dnešní době jsou veřejností značně opomíjeny. K apatii vůči veřejné správě přispívá i celková znechucenost a zklamání obyvatel ze současné vrcholové politiky v zemi. To je ovšem velká chyba. Právě u příležitosti nadcházejících krajských voleb je třeba výrazně upozornit na obrovské pravomoce, kterými kraj disponuje. Je to právě Krajský úřad a jeho zastupitelstvo, kteří rozhodují o tom, jaký autobus bude nebo nebude jezdit do Mlázovic, o tom, která škola bude zavřená či otevřená. Kraj výrazně rozhoduje i o dostupnosti zdravotní péče, spravuje a opravuje silnice, rozhoduje o přidělování dotací obcím. Řeší problematiku sociální péče (domovy důchodců), životního prostředí, stavební záležitosti a desítky dalších oborů. Není to tedy trafika pro vysloužilé politiky, ale úřad rozhodující o řadě důležitých věcí, s nimiž se každodenně setkáváme.

Proto je třeba, aby jste v nadcházejících volbách překonali oprávněnou averzi vůči současné politice a přišli k volebním urnám. Jen tak se může podařit, aby o našich záležitostech rozhodovali lidé, kterým na nás a našem kraji opravdu záleží. Bez nich se nám v našem regionu dobře dařit nebude. Bez nich nelze ani úspěšně rozvíjet naše Mlázovice.
       

Tomáš Komárek, starosta městyse MlázoviceFotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 06. 10. 2008 22:12
jasně jdeme volit tím se nic nezkazí*4*.horší je pak když někdo volit nejde ale pak na politiku nadává.*69*