Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Slavnosti písní a tanců opět zavítaly do Mlázovic

18. 06. 2007

V pátek 15.6.2007 k nám přijely tři zahraniční taneční soubory se svým vystoupením.

V rámci 33. ročníku festivalu Slavnosti písní a tanců " Pod Zvičinou" Lázně Bělohrad probíhá již poněkolikáté program "Přijďte na pobejtku", kdy některé ze zahraničních souborů, které se akce účastní, vyjedou do obcí v okolí Bělohradu, jedná se o Miletín a o naše městečko.  Letos měly Mlázovice tu čest přivítat soubory z Gruzie, Izraele a Ukrajiny.

Vystoupení se konalo od 19 hodin na nově rekonstruovaném sále Radnice. Obec, která tuto akci spolupořádala a která je i vlastníkem sálu, rozhodla, že vstup bude zdarma. Přišlo mnoho natěšených diváků všech věkových kategorií. Nejprve měli možnost zhlédnout gruzinský soubor. Jedná se o gruzinské národní umělce, jejichž soubor má 125letou tradici a nyní již v něm vystupují vnuci a vnučky zakladatelů. Následoval ansábl z Izraele. Muži a ženy důchodového věku všechny přesvědčili, že ani podzim života nemusí být pasivní, ba právě naopak. Poslední vystoupil dětský soubor z Ukrajiny.

Všichni účastníci sklidili zasloužený potlesk diváků. Každý soubor si domů na památku odvezl balíček s upomínkovými předměty s motivem Mlázovic a okolí. Dárek jim předal starosta našeho městečka, pan Tomáš Komárek.

Soubory vystupují zdarma, a tak jim jedinou odměnou bylo malé občerstvení a samozřejmě nadšené ovace diváků.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!