Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Sjezd rodáků a přátel městečka odložen na rok 2010

22. 10. 2007

Zastupitelstvo obce rozhodlo, že termín sjezdu rodáků plánovaný na příští rok, se odsune až na rok 2010. Jaké důvody vedly k této změně se dozvíte v našem článku.

Sjezd rodáků a přátel městečka byl minulým zastupitelstvem pracovně naplánován na rok 2008, deset let po posledním. Interval 10 let nemá v pořádání této akce žádnou tradici, v celé historii se sjezdy konaly v letech 1928, 1948, 1968, 1980, 1985 a 1998. Vzhledem k tomu, že městečko má připravenu řadu projektů (včetně žádostí do evropských fondů), jejichž realizace by měla být zahájena již od příštího roku (výrazná část revitalizace veřejných prostranství hlavní části obce, kanalizace, úprava některých objektů apod.), rozhodli zastupitelé o dvouletém odkladu.

Dalším důležitým momentem, který ovlivnil jejich rozhodnutí, je výročí 650 let od první písemné zmínky o Mlázovicích. Proto se spojení obou akcí jeví jako velmi výhodné. Podobně postupují i další obce v regionu. Svoji roli sehrála i absence propagačních a informačních materiálů obce, které na sjezd budou potřeba a jejichž výroba je časově i finančně náročná. Finanční prostředky, které bude tato kulturně-společenská akce stát, jsou prioritně v příštím roce potřeba v jiných oblastech. Proto bude městečko připravovat důstojný sjezd rodáků na rok 2010.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!