Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Senioři dostali pod stromeček praktický dárek

30. 12. 2011

Jen pár hodin před Štědrým dnem byla otevřena nová koupelna s moderní vanou a hydraulickým zvedákem v mlázovickém domově důchodců. Po dvou měsících řemeslníci dokončili kompletní rekonstrukci a montáž nové technologie.

I když Domov důchodců v Mlázovicích každoročně bojuje s nedostatkem financí, snaží se po malých kouscích zlepšovat podmínky pro své obyvatele. Letos se, mimo jiné, dostala na řadu rekonstrukce původní koupelny, která pamatuje kolaudaci objektu v roce 1985. Zařízení nevyhovovalo současným standardům pro obsluhu klientů a vykazovalo velkou míru opotřebení.

Proto byly koncem září zahájeny stavební práce. Během dvou měsíců se na místě vystřídali pracovníci různých profesí. Nejprve demontovali původní technologii. Poté se obnovy dočkaly veškeré inženýrské sítě, okna i obklady. S lehkou nadsázkou lze říci, že studenou bílo-zelenou nahradila teplá jarní žlutá.

Na závěr specializovaná firma dodala a zprovoznila moderní vanou s hydraulickým zvedákem. Ten zlepšuje možnost provádět hygienické úkony i u nepohyblivých osob. Senioři si také mohou dopřát jeden z několika relaxačních programů, které sanitární technika umožňuje.

Stavební úpravy prováděné během plného provozu vyžadovaly přijetí mimořádných organizačních opatření a znepříjemňovaly pobyt klientů i práci zaměstnanců. Odměnou všem je velmi moderní zařízení, již druhé v domově, které výrazně zvyšuje komfort klientů a usnadňuje pečovatelkám nejtěžší úkony.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!