Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Sál Radnice se dočkal nového stropu

27. 05. 2007

Téměř třicetiletý strop velkého sálu Radnice v Mlázovicích se konečně dočkal své rekonstrukce. Společně s ním byla provedena výměna osvětlení, jedné stěny a izolací. Obec ukončila další etapu celkové modernizace společensko-správního centra.

Výměna stropu, včetně všech doprovodných prací, trvala 10 dní. Příprava na tuto akci však několik měsíců. Zastupitelé zrušili původní nejasné poptávkové řízení na dodavatele akce a vypsali jej znovu. Nejprve však bylo rozhodnuto, jaká technologie materiálů a jaké postupy budou vybrány. Po konzultacích s několika výrobci i montážními firmami, bylo zvoleno řešení závěsného stropu s netmelenými sádrokartonovými kazetami a akustickou úpravou. Tento materiál zajišťuje jednak příznivou akustiku v sále, snadnou údržbu i možnost přemalování běžnými malířskými prostředky.

Vítězem poptávkového řízení se stala firma Střechy Tauchman z Nové Paky. Tato firma provedla demontáž starých obkladových panelů se starou izolací, namontovala nové izolace, zavěsila nové konstrukce a instalovala sádrokartonové kazety. Po rozebrání stropu bylo neočekávaně  zjištěno, že starý prkenný strop je v jedné části uhnilý a tak velmi reálně hrozilo jeho zřícení. Nakonec se ho však povedlo vypodložit dřevěnými trámy a pokračovat dále v práci.

Společně se stropem byla provedena výměna zadní stěny sálu, která byla tvořena nevzhlednými zažloutlými panely. Stejně tak bylo vyměněno již nevyhovující osvětlení sálu. Celkové náklady na tuto akci dosáhly 195.000,- Kč.

Montážní firma zároveň provedla výměnu stropu v zasedací místnosti Obecního úřadu. Původní panely se již odkláněly od stropu a svítidla, která v nich byla zasazena také již dosloužila. Obec tak započala kompletní obnovu zasedací místnosti úřadu, aby měla k dispozici vhodné prostory pro různá jednání, společenské a občanské akce, jako je např. vítání občánků.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!