Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Restaurace Radnice znovu otevřena

05. 11. 2012

Po měsíční odmlce mají obyvatelé a návštěvníci městečka opět možnost příjemného posezení v místní restauraci. Nový nájemce provedl obnovu interiérů i kuchyně. Nabízí široké spektrum služeb, líčí především na chuťové pohárky svých hostů.

Poslední srpen byl zároveň posledním dnem, kdy ukončila svoji hostinskou činnost v mlázovické hospodě paní Zdenka Rechcíglová. Po více než 20ti letech. Nový nájemce, pan Radek Tobiáš z Bukvice, provozovnu ihned převzal a začal rozsáhlé úpravy a modernizaci.

Jako první započala náročná montáž veškeré technologie v kuchyni. Opravena byla vzduchotechnika, v restauraci technici provedli instalaci její nové části. Veškeré prostory byly vymalovány, instalována nová svítidla a ve výčepu postaven cihlový bar.

Zvláštní kapitolou byla rekonstrukce topení a ohřevu užitkové vody. Tuto akci hradilo městečko ze svého rozpočtu a její realizaci plánovalo již delší dobu, bez ohledu na výměnu nájemců, kvůli havarijnímu a prakticky neopravitelnému stavu předchozího systému. Přerušení provozu však poskytlo ideální prostor pro veškeré montážní práce. Bohužel, obnovu topení provázely obrovské komplikace již od samého počátku. Nejprve museli zastupitelé zrušit výběrové řízení, protože cenové nabídky přesahovaly finanční možnosti a investiční ochotu obce. Z tohoto důvodu řadu úkonů obstarali pracovníci městečka, specializované činnosti byly jednotlivě objednávány u odborných firem. Veškerý materiál byl výhodně nakoupen z velkoobchodu za nadstandardních podmínek. Tento způsob znamenal pro Radnici sice mnoho starostí navíc, ušetřil však rozpočtu více než 200 tisíc korun. V průběhu rekonstrukce se objevila řada dalších problémů (chyby v projektu, problémy s dodávkami materiálu, komplikace při výměně plynoměru, nevyzpytatelné trasy původní elektroinstalace, apod.), ale závěrečný termín byl dodržen a městečko neohrozilo kvůli topení plánované otevření restaurace.

Nový nájemce také vybavil interiéry kompletně nábytkem i doplňky. Dále provedl montáž internetu (k dispozici je zdarma WIFI) a satelitního přijímače pro oblíbené sportovní přenosy. Poslední etapou bylo vybavení nádobím, sklem a dalšími nezbytnými věcmi, bez kterých nemůže hospoda fungovat.

V pondělí 1. října 2012 nastal „den D“ – veřejnosti se Restaurace Radnice opět otevřela. Vzhledem k rozsahu prováděných prací a jejich investiční náročnosti, lze před novým hospodským smeknout. Pouhý měsíc, kdy bylo zavřeno, je neuvěřitelně krátký.

Restaurace nabízí kompletní portfólio služeb, na které byli hosté zvyklí. Kromě zajištění závodního stravování, nabízí provozovatel častějším strávníkům cenově výrazně zvýhodněné obědy (na vlastní speciální stravenky). Samozřejmostí je široká nabídka z jídelního lístku. Je možné zde uspořádat firemní akce, rodinné oslavy, svatby, smuteční hostiny a mnoho dalšího. Hospoda také zajišťuje občerstvení k akcím pořádaným na sále Radnice. Mlázovická restaurace má být koncipována jako příjemné místo, kde se člověk výborně nají, napije a pobaví.

Otevřeno je každý den v týdnu. Již od prvních hodin je zde patrný poměrně vysoký počet hostů. Nový provozovatel, kterého provází pověst vynikajícího kuchaře v regionu, se je snaží nalákat na skvělou kuchyni, za venkovské ceny. Plánuje také pořádání zajímavých gastronomických akcí. Jako součást restaurace vzniká rovněž kavárna s řadou kávových specialit a akčními nabídkami dortů vlastní výroby.

Každé začátky jsou těžké, je třeba se seznámit s prostředím a místními zvyklostmi. Samozřejmě je nutné doladit řadu detailů. Přesto jsou první reakce většiny hostů na kvalitu služeb velmi pochvalné. Čas, podnikatelský záměr nájemce a sami hosté rozhodnou o úspěchu či neúspěchu nové Restaurace Radnice.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!