Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Restaurace Radnice nabízí špičková vína

19. 10. 2019

Obecní restaurace nově nabízí vína od uznávaného vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic na Hodonínsku.

Městečku se podařilo uzavřít zajímavý kontrakt na dodávku kvalitních vín. Nápojový lístek se obohatil o celou řadu moravských vín v různých odrůdách i přívlastcích.

Vinařství Štěpán Maňák je firmou rodinného typu a bylo založeno v roce 1992. Najdete ho v Žádovicích u Hodonína, ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Pečuje o vinice v celkové rozloze téměř 25ha. Veškeré vinohrady jsou obhospodařovány v systému Integrované produkce, což je něco mezi BIO produkcí a klasickým hospodařením. Patří k průkopníkům šetrného vinohradnictví, např. používá dravé roztoče pro udržení harmonického ekosystému, osévá speciální bylinné směsi pro lepší biodiverzitu půdy či pěstuje nové tzv. PIWI odrůdy, které jsou odolnější chorobám.

Především však vinařství Maňák vyrábí kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu. Vinařství je pravidelným účastníkem nejprestižnějších soutěží „Salón vín České republiky“, TOP 77 ČR, Vinex, Prague Wine a celé řady dalších. Kromě výrazných úspěchů u nás, získává významná ocenění svých vín po celém světě – např. Jižní Afrika, Izrael, USA, Rakousko, Slovensko, atd.

Ocenění jsou jedna věc, kvalita a chuť však druhá. Přijďte ochutnat některou z mnoha odrůd nabízených v mlázovické restauraci. Za nízké ceny, jako přímo ve vinařství, máte příležitost ochutnat opravdu jedinečná a výrazně jiná vína. Většina nabízených odrůd je přívlastkových – od „Pozdního sběru“ až po „Výběr z bobulí“. Nabídka je široká, naleznete v ní vína, která zrála v akátových sudech, krášlená na kvasnicích, různá Terroir a i poslední horkou novinku – vína, která zrála v betonových sudech. V případě větších odběrů či firemních nákupů lze domluvit ještě individuální slevy.

Kromě doporučení vhodného vína je restaurace připravena jej i dárkově zabalit. Pokud tedy chcete někoho potěšit originálním a pěkným dárkem, věnujte mu víno od Maňáka z Restaurace Radnice.

Aby se veřejnost mohla s nabídkou vín a vinařstvím Maňák seznámit podrobněji, je na pátek 24. ledna 2020, připravena řízená degustace vín, kterou v jídelně Radnice zajistí samo vinařství. Restaurace Radnice ochutnávku doprovodí speciálním občerstvením. Vzhledem k velkému zájmu je nutné si na tuto degustaci předem rezervovat místo.

Díky špičkovým vínům z vinařství Maňák má nyní mlázovická restaurace Radnice, vedle vynikající kuchyně, poctivého piva a vyhlášené zmrzliny, pro své hosty další jedinečný produkt, za který by se nemusel stydět ani pětihvězdičkový hotel.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!