Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Rej Broučků a Berušek s lampiony

30. 10. 2014

Mateřská škola Mlázovice a několik ochotných maminek připravily na čtvrtek 30. října 2014 pro děti Lampionový průvod s doprovodným programem.

Babí léto skončilo, zima na krku, ráno „šedivák“, brzo tma a většinou pošmourná obloha. Kdo by měl tuto část roku rád! A tak se ji od nepaměti snaží lidé zpříjemnit, jak jen to jde. Chybějící sluníčko nahrazujeme rozličnými světélky. A z této tradice vychází i slavení svátku Všech svatých, nebo chcete-li Dušiček a Halloweenu. Děti z mlázovské mateřinky si tyto oslavy vylepšily ještě o Lampionový průvod.

Kolem čtvrté hodiny odpoledne už většinou zeje hřiště za školkou prázdnotou. Zato dnes se to tam hemží Broučky, Beruškami a další hmyzí havětí se světýlky. Nejprve si děti trochu zatvoří, poté rodičům předvedou pod vedením paní učitelek pár tanečků a písniček. Poté, co se posilní kouzelnými koláčky a cukrovím od šikovných maminek a zahřejí se čajem, může se vyrazit na průvod. Barevný světélkující had obkrouží Náměstí a mizí v areálu Domova důchodců.

Tam už na ně čekají natěšení klienti i personál. Děti jim opět předvedou krátké pásmo písniček a tanečků. Babičky a dědové zatleskají a jde se domů. Ale co to? Kam vede ta cestička vyznačená světýlky? Hlavně aby tam nečekala Ježibaba! A taky že ano! A s ní i Duchové, Pirát, Vodnice Česílka, Strašák, no a kdo se to tady prochází pod stromy? Bílá paní! Ale žádný strach, strašidla jsou ochočená a statečným dětem dávají sladkosti.

Nejenom děti si uplynulý podvečer užily. Plno zážitků a radosti se dostalo i na klienty Domova a přihlížející dospěláky. Díky podobným akcím nám všem zima uteče jako nic. Chystá se rozsvěcení stromečku, Vánoční výstava, koncert v kostele, plesy, ....        


Fotogalerie: Blanka Komárkova a Rudolf Huťa

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!