Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


První fáze rozšíření sportovišť v plném proudu

17. 07. 2006

Hučící stroje a výrazná změna terénu za tenisovými kurty, to jsou jen těžko přehlédnutelné jevy posledních dnů. Pokud Vás zajímá, co se to tam děje, kdo to platí a kdy bude hotovo, nesmíte si nechat ujít následující řádky.

Již dříve byl Obecním úřadem oznámen záměr rozšíření sportovišť v areálu Podlesí u mlázovického koupaliště. Nyní se tento projekt začal realizovat. V jeho první fázi, která je finančně zabezpečena, došlo k vykácení stromů a keřů v části břehu za tenisovými kurty. Následně začaly rozsáhlé terenní úpravy, které mají v tomto svahu vymodelovat jednosměrnou cyklokrosovou dráhu. Nejprve bude pouze hliněná, po usazení materiálu dojde ke zpevnění vápeno-kamenitou směsí. Teréní práce vykonává firma Luštický z Podhorního Újezda, ostatní úpravy bude provádět Obecní úřad Mlázovice, ve vlastní organizaci.

Krosová dráha bude hotova do začátku měsíce srpna. Ještě týž měsíc bude vybudován živičný (asfaltový) povrch v rozměrech 17x25m, který by měl sloužit jako víceúčelová sportovní plocha (s možností doatečného položení umělého povrchu pro více než 10 sportů). Tata zpevněná část bude olemována obrubníky a vsakovacím pásem. Dále budou vymodelovány 4 hliněné haldy pro skateboardové skoky. Samozřejmostí je i celá řada drobných úprav okolního prostředí a finalizace terénu tak, aby vše vypadalo k světu. Veškeré stavební práce by měly být hotovy do konce srpna.

Celkové náklady na první fáze rozšíření sportovišť jsou stanoveny cca na 300 000 Kč, z čehož 70% (tedy 186.000) přispívá Královehradecký kraj formou grantu. Zbytek hradí obec.

Zastupitelé dále počítají na příští období s druhou fází výstavby, která by měla zahrnovat obnovu tenisového hřiště (oplocení, povrch, fixace sloupů apod.), osazení plochy betonovým stolem na stolní tenis, popř. vybudování zázemí pro sportovce (uzamykatelný srub). V plánu jsou ještě další vylepšení areálu. Zda-li se bude tato fáze realizovat, popř. kdy a v jakém rozsahu, záleží na finančních možnostech obce a vůli nového zastupitelstva.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Milan | 12. 10. 2006 08:49
Byl bych rád,kdyby o mě určitý lidi přestali roznášet drby,které roznesl ten,který by se hlavně sám měl chytit za nos.T o, že nesnáší děti a mládež je jeho problém.Ostatním se to hodilo do placu ,aby se to na někoho mohlo hodit.Takže na osudný pátek kdy se pustili bažanti a ničilo u porážky jsem já a R.Mádle a Patrik byli na koupališti s mojí sestrou a večer poměrně brzy doma.Na to já mám svědky,takže si budete muset najít jiné viníky a že se sprayovalo v Chotči nikdo asi neví.Nemám potřebu takové věci dělat,ani bych si to nedovolil,takže si najdětě pravé viníky a přestaňte s těmi nesmysly.Díky Milan Kubíček ml.
#1 | anonym | 28. 07. 2006 19:36
http://www.nativeclay.wz.cz/