Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


První fáze rozšíření sportovišť v plném proudu

17. 07. 2006

Hučící stroje a výrazná změna terénu za tenisovými kurty, to jsou jen těžko přehlédnutelné jevy posledních dnů. Pokud Vás zajímá, co se to tam děje, kdo to platí a kdy bude hotovo, nesmíte si nechat ujít následující řádky.

Již dříve byl Obecním úřadem oznámen záměr rozšíření sportovišť v areálu Podlesí u mlázovického koupaliště. Nyní se tento projekt začal realizovat. V jeho první fázi, která je finančně zabezpečena, došlo k vykácení stromů a keřů v části břehu za tenisovými kurty. Následně začaly rozsáhlé terenní úpravy, které mají v tomto svahu vymodelovat jednosměrnou cyklokrosovou dráhu. Nejprve bude pouze hliněná, po usazení materiálu dojde ke zpevnění vápeno-kamenitou směsí. Teréní práce vykonává firma Luštický z Podhorního Újezda, ostatní úpravy bude provádět Obecní úřad Mlázovice, ve vlastní organizaci.

Krosová dráha bude hotova do začátku měsíce srpna. Ještě týž měsíc bude vybudován živičný (asfaltový) povrch v rozměrech 17x25m, který by měl sloužit jako víceúčelová sportovní plocha (s možností doatečného položení umělého povrchu pro více než 10 sportů). Tata zpevněná část bude olemována obrubníky a vsakovacím pásem. Dále budou vymodelovány 4 hliněné haldy pro skateboardové skoky. Samozřejmostí je i celá řada drobných úprav okolního prostředí a finalizace terénu tak, aby vše vypadalo k světu. Veškeré stavební práce by měly být hotovy do konce srpna.

Celkové náklady na první fáze rozšíření sportovišť jsou stanoveny cca na 300 000 Kč, z čehož 70% (tedy 186.000) přispívá Královehradecký kraj formou grantu. Zbytek hradí obec.

Zastupitelé dále počítají na příští období s druhou fází výstavby, která by měla zahrnovat obnovu tenisového hřiště (oplocení, povrch, fixace sloupů apod.), osazení plochy betonovým stolem na stolní tenis, popř. vybudování zázemí pro sportovce (uzamykatelný srub). V plánu jsou ještě další vylepšení areálu. Zda-li se bude tato fáze realizovat, popř. kdy a v jakém rozsahu, záleží na finančních možnostech obce a vůli nového zastupitelstva.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Milan | 12. 10. 2006 08:49
Byl bych rád,kdyby o mě určitý lidi přestali roznášet drby,které roznesl ten,který by se hlavně sám měl chytit za nos.T o, že nesnáší děti a mládež je jeho problém.Ostatním se to hodilo do placu ,aby se to na někoho mohlo hodit.Takže na osudný pátek kdy se pustili bažanti a ničilo u porážky jsem já a R.Mádle a Patrik byli na koupališti s mojí sestrou a večer poměrně brzy doma.Na to já mám svědky,takže si budete muset najít jiné viníky a že se sprayovalo v Chotči nikdo asi neví.Nemám potřebu takové věci dělat,ani bych si to nedovolil,takže si najdětě pravé viníky a přestaňte s těmi nesmysly.Díky Milan Kubíček ml.
#1 | anonym | 28. 07. 2006 19:36
http://www.nativeclay.wz.cz/