Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pro příznivce Mlázovic a jejich historie

22. 02. 2021

Kronikář městečka připravuje další dvě zajímavé knihy. Podělte se s ním o své historické materiály!

V roce 2022 nebo 2023 by měla vyjít další kniha mapující historii Mlázovic. Autor Martin Vágenknecht ve spolupráci s Mgr. Romanem Johnem. Tentokrát se bude jednat o společenský život v Mlázovicích. Budou zde zahrnuty všechny spolky zaniklé i současné (Sokol, hasiči, myslivci, zahrádkáři, apod.), sport ve všech podobách, ochotnické divadlo, Osvětová beseda, knihovna, rozhlas, kino, hudba, historie, pořádání májů, vánoční výstavy, ale i místní občané, jež vynikli v různých zájmových oborech.

V jarních a letních měsících se u některých sousedů zastavím k zapůjčení fotografií a podání důležitých informací. Dále bych uvítal jakékoli připomínky ohledně obohacení této publikace, aby se na některé jednotlivce, nebo okolnosti neopomnělo a kniha byla co do rozsahu obsáhlá a mapovala co nejvíce.

Dále v roce 2023, u příležitosti 120 let od založení SDH Mlázovice, vyjde kniha o životě místních hasičů. Na publikaci pracují Martin Vágenknecht a Tomáš Čeřovský. I když už většinu fotografií máme zmapovanou, určitě se najde někdo,  jež pár snímků z této oblasti vlastní. Můžou to být soutěže, brigády, požáry, plesy, výlety, práce s technikou, pohřby atd., ale i plakáty, pozvánky či výstřižky z dobových novin.

Můžete se na mě obrátit osobně, na tel. 733 705 832, nebo email: Mahony.jr@seznam.cz

Děkuji za případnou spolupráci.

Martin Vágenknecht, kronikář městečka Mlázovice

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!