Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Představení Ježíškova košilka zpestřilo povánoční čas

27. 12. 2006

Ve středu 27.12.2006 se v Mlázovicích konala vánoční hra Ježíškova košilka. Hru nastudoval Divadelní soubor Erben Miletín ve spolupráci s Bělohradským ženským pěveckým sborem, který vede sbormistr Zdeněk Prchal. Režie se ujal Vlastimil Čaněk.

Představení napomohlo asi stovce diváků připomenout si Vánoce, tak jak je prožívali naši předci. Ne ve znamení komerce a honby za dárky, jak je tomu dnes, ale jako krásný něžný příběh o narození Ježíše Krista.

Hra Ježíškova košilka toto klasické téma narození Páně pojímá netradiční, zábavnou formou. Střídají se jednotlivé výjevy Nového zákona – zvěstování Panně Marii, narození Ježíše Krista, klanění mudrců, útěk do Egypta, vraždění neviňátek a podobně. Každý výjev byl proložen vhodně vybranou vánoční koledou či písní v podání Bělohradského ženského pěveckého sboru.

Druhou částí představení byla zdramatizovaná podobenství a lidová vyprávění, která se vztahují k Ježíši. Diváci se dozvěděli odkud se vzala mateřídouška, jak přišly na svět včely, vosy a vši, o původu skřivánka a mnoho dalšího. Opět v doprovodu pěveckého sboru.

Všichni zúčastnění hráli s velkým nasazením a přes drobná zaváhání, kterým se amatérský soubor těžko vyhne, se jim představení velmi zdařilo. Patří jim velký dík za to, že nám, divákům, umožnili zastavit se na chvíli v každodenním shonu a přenést se do dob dávno minulých.

Jistě budu mluvit za všechny, že už teď se těšíme na další krásné představení.
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!