Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Předškoláci na návštěvě v základní škole

17. 01. 2011

Je neuvěřitelné, jak rychle čas letí. Další generace dětí se chystá k zápisu do školy, a přitom se zdá, že jsme je nedávno vítali v kolébce na Radnici.

Jelikož byla v Mlázovicích škola bohužel v roce 2004 z kapacitních důvodů uzavřena, musejí zdejší děti již od první třídy za vzděláním dojíždět. Vzhledem k autobusovému spojení a vzdálenosti se rodiče kloní nejčastěji ke třem možnostem: Jičín, Ostroměř nebo Lázně Bělohrad. V posledních letech na plné čáře vítězí ZŠ K. V. Raise v Lázních Bělohradě. Nyní tuto školu navštěvuje již 20 mlázovských žáků ve čtyřech ročnících. Důvodů je jistě víc. Nezanedbatelné je jistě perfektní autobusové spojení Mlázovice – Lázně Bělohrad, plně navazující na začátky i konce vyučování. Mnohem důležitější je ale zcela výjimečný přístup školy k žákům a rodičům. Samozřejmost, s jakou tu přihlížejí na dojíždějící, množství kroužků a volitelných předmětů, provozní doba družiny, uvážlivá volba učebnic, speciální péče o jakkoli hendikepované děti, ale hlavně vstřícné lidské jednání.

Důkazem je i speciální „den otevřených dveří“ pro naše předškoláky. Letos se akce konala ve čtvrtek 13.1.2011 odpoledne. Vzhledem ke snižujícím se počtům dětí byla uspořádána pro dva ročníky dohromady, takže se přijely podívat i děti, které půjdou do školy až napřesrok. Úvodní informační schůzka ve sborovně s panem ředitelem a paní zástupkyní pro 1. stupeň sice děti příliš nebavila :-), ale rodiče se dozvěděli vše potřebné o zápisu, metodách výuky, možnostech stravování a podobně. Poté následovala prohlídka školy, doslova od sklepa po půdu :-)). Předškoláčky zatím zajímaly spíš obrázky, hračky a akvária s rybičkami. Rodiče, často sami absolventi, obdivovali moderní ergonomické lavice, interaktivní tabule a další vybavení tříd.
Z rozzářených očí dětí bylo poznat, že akce svůj účel splnila, do školy se půjde téměř beze strachu.

Tato exkurze zatím nahrazuje jiné bližší seznámení předškoláků se svojí budoucí školou. Bělohradské děti totiž chodí na „hodiny“ již několikrát během školky. Ani o to nebudou naši školáčci již brzo ochuzeni. Mateřská škola a Městys Mlázovice v nejbližší době rozvinou bližší spolupráci se ZŠ Lázně Bělohrad. V plánu už je Akademie pořádaná na sále Radnice, návštěvy žáků ze ZŠ v našem domově důchodců a i ukázková hodina pro naše školkové děti.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!