Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Povedený večer s vinařstvím Maňák

01. 02. 2020

V pátek 24. ledna 2020 proběhla v jídelně Radnice příjemná ochutnávka špičkových vín ze Žádovic, kterou doprovodila restaurace vynikajícím občerstvením.

Milovníci vína, ale i dobrého jídla, se sešli v podvečer v jídelně Restaurace Radnice. Od 17.00h zde probíhala řízená degustace vín z vinařství Štěpán Maňák, která mlázovická hospoda nabízí exkluzivně od loňského podzimu. A protože tato vína veřejnosti moc chutnají, na jejich ochutnávce bylo plno.

Pro návštěvníky bylo připraveno 12 vzorků. Celým večerem provázel pan Tomáš Lunga z vinařství Štěpán Maňák. Všechny přítomné seznámil se zákulisím pěstování vinné révy a technologií výroby vína. V průběhu poutavého a mnohdy vtipného vyprávění, byly nalévány jednotlivé vzorky vína, ke kterým také vždy doplnil podrobnosti. Zvláštní prostor věnoval informacím z účasti na různých domácích i světových soutěžích. Vinařství Štěpán Maňák patří mezi nejúspěšnější české vinaře a protože sbírá ocenění z mnoha domácích i zahraničních soutěží, bylo o čem vyprávět. Vždyť porazit ve Vídni rakouské vinaře ve Veltlínu, v Paříži Francouze v růžovém nebo dominovat v Izraeli, Austrálii či San Francisku, to se povede jen málokomu.

Všechny degustované vzorky byly přívlastkovými víny – pozdními sběry, výběry z hroznů či bobulí. Všechna ochutnávaná vína také získala mnohá ocenění, dva z nich zlatou medailí Salónu vín ČR pro rok 2020, což je nejprestižnější ocenění v ČR. Koštovala se vína „krášlená na kvasnicích“, zrající v různých typech sudů, výjimečná Terroir nebo vína barikovaná. Vzhledem k vlastnímu širokému odrůdovému portfóliu, byla nalévána vína některých moderních odrůd, které se teprve začínají v Evropě pěstovat.

V průběhu večera bylo rovněž zodpovězeno mnoho dotazů s vinařskou tématikou. Celý program velmi vhodně doplnila Restaurace Radnice nápaditým občerstvením. Hosté ochutnali paštiky vlastní výroby, regionální uzeninu a sýry nebo lahodné domácí pomazánky.

Návštěvníci si degustaci velmi pochvalovali a po jejím konci se jim ani nechtělo domů. Většina z nich setrvala v restauraci v přátelském posezení. Vzhledem k nadstandardním vztahům mezí obcí a vinařstvím Maňák, mají hosté mlázovické restaurace příležitost ochutnat a nakoupit opravdu jedinečná vína, která patří k domácí i evropské špičce. A to za ceny nejnižší v republice, dokonce výrazně nižší než v samotném vinařství. Restaurace Radnice již nyní připravuje další akce s vinařskou tématikou, takže se všichni mohou těšit na nové vínové zážitky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!