Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Perníčky provoněly Radnici i Náměstí

12. 12. 2014

Další ze série výtvarných dílniček nesla v podtitulu „Perníčkové tvoření“. Děti s rodiči vytvořily krásné výrobky a navodily příjemnou vánoční atmosféru.

Neoficiální klub maminek, za podpory Restaurace Radnice, uspořádal v neděli 7. prosince 2014 v prostorách radniční jídelny další tvořivou dílničku pro děti. Krátce před vánočními svátky se rozhodli vytvořit širokou paletu výrobků z perníčkového těsta. Pro všechny příchozí byl nachystán dostatek těsta i tvořítek. Některé maminky si přinesly svá vykrajovátka či vlastní výrobky na ochutnání.

Jídelna se téměř zaplnila a všichni se dali do práce. Ve všech dětských očích bylo vidět neskrývané nadšení z toho, že si mohou sami vyválet těsto, vykrájet libovolné tvary a následně po upečení svá dílka ozdobit. Vykrajování zvládli všichni sami a ani maminky nezůstávaly pozadu. Všechny připravené výrobky odnášel postupně hostinský pan Tobiáš do své kuchyně, aby je po upečení mohl vrátit netrpělivě čekajícím dítkům ke zdobení. Dílka to byla opravdu krásná a zdařilá. Každý si pyšně odnášel domů nádherné výtvory. Kromě působivé tvorby si samozřejmě všichni příjemně u kávy popovídali a navodili správnou atmosféru blížících se Vánoc.

Celkem bylo spotřebováno více než 8 kg těsta. Výrobky z něj zdobí Restauraci, obecní úřad, školku a také nejednu domácnost. Dětem i dospělým budou dělat radost po mnoho dní.


Text: Lenka Nováková a Tomáš Komárek
Fotogalerie: Veronika Huťová

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!