Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pálení čarodějnic se vrátilo ke koupališti

03. 05. 2010

Po roční odmlce se opět rituál vítání jara vrátil na místa, kde dlouhá léta poutal pohledy dětí i dospělých. S čarodějnicemi občané skoncovali 30. dubna 2010 u mlázovického koupaliště.

Po přípravě pozemků v lokalitě Cihelna k individuální zástavbě rodinných domků, již nebylo možné svážet větve a roští z obce a zahrádek na „čarodějnice“ na obvyklé místo. V loňském roce tak po dlouhé době „obecní čarodějnice“ ani nebyly. Pouze rodiče připravili pro školkové děti tuto atrakci za zahradou Mateřské školy.

Poté, co v průběhu loňského roku provedli pracovníci společnosti ČEZ uložení kabelu s přípojkou do hájenky do země, umožnili vrátit rituál příchodu jara opět ke koupališti. Již od počátku března, kdy roztál poslední sníh, využili obyvatelé městečka možnost odkládání větví i roští a řádně omladili svoje zahrádky. Také městečko přispělo na hromadu větvemi z veřejných prostranství. Je třeba také pochválit obyvatele Mlázovic, že přípravu čarodějnic neproměnili v založení nové skládky. Vše, co v pátek podvečer shořelo, bylo čistě přírodního původu.

Letošní slavnost výrazně zpestřili místní divadelní ochotníci, kteří připravili stylový průvod inkvizitorů a odsouzených čarodějnic. V podvečer prošli od koupaliště až na náměstí a zase zpět. K nim se připojovali rodiče s dětmi a další zvědavci. Společně došli až k hranici, na níž byla připevněna povedená čarodějnice z tvořivých rukou obyvatel Domova důchodců. Inkvizitor hranici zapálil a pak se již všichni přihlížející, včetně pozorné kontroly místních hasičů, těšili z vyhnání dlouhotrvající zimy.

Foto: Tomáš Čeřovský


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!