Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Pálení čarodějnic přilákalo především dětské diváky

06. 05. 2012

V pondělí 30. dubna 2012 děti i dospělí zkontrolovaly, že čarodějnice opravdu odletěly. Jedna pořádná odstartovala i z Mlázovic, z areálu u koupaliště.

Poté, co v areálu bývalé Cihelny vyrostly první domy, nebylo již možné uspořádat „klasické“ čarodějnice, které v této lokalitě probíhaly dlouhá léta. Městečko přemýšlelo, kam je přesunout, ale přísné požadavky splňovala pouze místa, která nejsou dobře dostupná.

Nakonec padlo rozhodnutí, že u koupaliště zůstanou čarodějnice pro děti. Vycházka ke koupališti je oblíbená, je zde možnost občerstvení i dalších aktivit. Pracovníci městečka postavili menší vatru a kroužek šikovných rukou dodal velmi povedenou čarodějnici. Přesně v půl deváté večer byla vatra zažehnuta a za pár desítek minut skončila definitivně zimní nadvláda. I když počasí ji ukončilo již o pár dní dříve.

Obyvatelé městečka i chalupáři měli možnost odvážet roští, větve a rostlinné zbytky ze zahrádek na panelové plato u Horky. Zde bude materiál spálen, jakmile městečko dokončí veškeré zahradnické práce. Vozit materiál na toto místo již není možné.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!