Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Obec Mlázovice přivítala čtyři nové občánky

11. 06. 2006

Tradiční ceremoniál vítání občanků napsal další pokračování. Mlázovice přivítaly další své nové obyvatele. OŽIVENO: Přidáno video!

Stejně jako velká města si zvou nové maminky se svými dětmi na uvítání, má i v Mlázovicích tento obřad velkou tradici. Další dějství bylo napsáno v sobotu 10. června 2006. Mezi novými občánky, vítanými obcí Mlázovice byla Lucinka Dittrichová, Klaudie Robová, Sabina Šamková a Anežka Vondrysková.

Vše vždy doprovází velmi příjemná a srdečná atmosféra. Za obec se aktu účastní, v roli ceremoniáře, Aleš Kodydek, dále pak místostarostka obce p. Eva Šídlová. Mezi stálé účastníky patří také Stáňa Rechcíglová, Mirek Dvořák a v poslední době i naše stránky, v zastoupení Tomáše Komárka. Někteří rodiče na vítání přichází sami, pouze v doprovodu nejmenšího. Jiné tento rodinný akt berou jako závažnou společenskou událost, na němž se sejde široké příbuzenstvo, které si nic nenechá ujít.

Pro všechny, kteří na vítání ještě nebyli se sluší dodat, že vše probíhá v přátelské atmosféře, pečlivě připraveno. Nejprve je rodina přivítána a za zvuku hudby usedá do obřadní místnosti. Poté se slova ujímá ceremoniář, který popřeje dítěti i rodičům mnoho štěstí do života. Dále rodiče a svědci stvrdí svým podpisem slib řádné výchovy svého potomka do obřadní knihy. Velmi důležitou součástí je i kulturní vystoupení místních děvčat - Veroniky Huťové, Anety Zemanové a Katky Vikové. Vše je završeno slavnostním přípitkem, předáním kytičky a drobných dárků od obecního úřadu. Následuje společná fotografie.


Obecní úřad i členové uvítacího týmu se těší na další nová miminka.:-)))))))Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!