Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nový nájemce otevřel po rekonstrukci mlázovickou Restauraci Radnice

12. 05. 2015

V rekordním čase necelého měsíce proběhla velká obnova mlázovické restaurace i jejího zázemí. Hosté si již od konce dubna užívají atraktivní prostředí a přívětivé služby, které pro ně poskytují manželé Fišerovi.

Když počátkem ledna podal výpověď dosavadní nájemce hospody, řešili zastupitelé, jak dál. Do hry se opět dostala varianta, že obec bude toto zařízení provozovat vlastními silami, prostřednictvím společnosti Mlázovické služby. Vzhledem ke složitosti oboru se ale všichni přiklonili k variantě opětovného pronajmutí.

Ještě před vyhlášením Záměru pronájmu také zastupitelstvo, po dlouhé diskuzi rozhodlo, že by obec měla provést částečnou obnovu prostor, které byly po 33 letech náročného provozu „zcela vybydlené“. Vyvstala také otázka, co se zařízením, protože doposud veškeré patřilo nájemcům.

Zastupitelé přehodnotili svůj postoj a souhlasili, že obec vybaví kuchyň základní gastronomickou technologií a také prostory výčepu (hlavní části hospody) základním vybavením. Důvodem k tomuto kroku je fakt, že mnozí hosté si kvalitu služeb poskytovaných v restauraci spojují s celkovým dojmem, odnášejícím si z návštěvy městečka a chtě nechtě je úroveň hospody na malé obci (zvlášť té, která je umístěna v budově Radnice) spojována s chodem celé obce.

Hosté jsou také většinou konzervativní a dojde-li v budoucnu k další výměně nájemce, bude dobré, že z pohledu hosta se prostředí nijak výrazně nezmění, pokud bude vybavení obecní. Alespoň částečně vybavená provozovna je také samozřejmě mnohem lépe pronajmutelná (a za lukrativnějších podmínek) než holé stěny.

Koncem ledna se tak rozeběhlo hledání nájemce a zároveň výběr vybavení a plánování oprav. Jako první městečko odmítlo nákup použitého vybavení od končícího nájemce. Vzhledem ke stavu, zárukám, kvalitě a dalším aspektům, byly vybrány nové výrobky splňující současné trendy a také dobrý poměr kvality a ceny. Veškeré nákupy řešila obec velmi zodpovědně, především z pohledu dlouhé životnosti a jejich ekonomické návratnosti z postupně vybíraného nájemného.

V rekordně krátké době proběhly různé stavební práce, výměny částí inženýrských sítí a montáže technologií. Tam, kde to bylo možné, provedli práce pracovníci obce, čímž došlo k výraznému zlevnění celé akce. V průběhu rekonstrukce byly navíc zjištěny havarijní stavy některých rozvodů budovy (nesouvisejících přímo s hospodou) a tak, nad rámec plánů, byly vyměněny přívody vody a odpady pro oba byty v přístavbě, sál s barem a také některé trubky svádějící dešťovou vodu z rovných střech budovy. Poté byla namontována technologie do kuchyně a nastěhován nábytek do lokálu. Mezitím si ostatní prostory řešil také nájemce na své náklady. Tím došlo k obnově kuchyně, výčepu, jídelny, salonku a dalšího zázemí. Společně s velkým sálem obce, zahrádkou a mnoha místy pro bezplatné parkování tvoří zajímavý celek, který je silnou devizou podniku.

Za zmínku stojí také podpora pivovaru a technologie pečující o zlatavý mok. Počínaje historickými pískovcovými sklepy, které tvoří celoročně ideální prostředí pro skladování piva, přes nejmodernější techniku pro chlazení, dopravu a čepování piva, kterou poskytl právě pivovar. Všechny použité komponenty by měly zaručovat naprosto špičkovou kvalitu čepovaného piva. Host vidí pouze konec této cesty v podobě vynikající šestipípy, díky níž dokáže hostinský vykouzlit kromě klasického „půllitru“ také „šnit“, „mlíko“ nebo „řezané“.

V úterý 28. dubna 2015 se po měsíční pauze znovu rozsvítilo logo pivovaru na fasádě a otevřely dveře restaurace. Manželé Zdeněk a Tereza Fišerovi zahájili činnost. Jejich cílem je provozovat tradiční klasickou českou hospodu, s výborným jídlem a prvotřídním pivem. Samozřejmě chtějí zajistit příznivé podmínky pro firemní akce, svatby, narozeniny a další příležitosti. Smluvně zajišťují závodní stravování a některé další služby. V nabídce restaurace Radnice je také široký sortiment minutek, různých chuťovek, dezertů či lahodné italské kávy.  Na čepu je nabídka několika druhů piv z rodinného pivovaru Bernard. Pro gurmány budou připravovány různé speciální akce (steaky, čerstvé ryby, saláty, apod.). To vše za příznivé ceny.

O tom, jestli budou noví provozovatelé úspěšní, rozhodnou v příštích měsících a letech hosté restaurace. První dny provozu navštívilo restauraci Radnice mnoho návštěvníků, naprostá většina z nich chválila nové prostředí i poskytované služby.

Městečko sice investovalo své prostředky do provozovny, která přímo nesouvisí s chodem obce, ale byly tím zajištěny podmínky pro poskytování kvalitních restauračních služeb a v důsledku toho zajímavý dlouhodobý ekonomický příjem, v podobě zvýšeného nájmu plynoucího do jejího rozpočtu.  Zároveň byla výrazně zhodnocena budova obce.

Hospoda v místech mlázovické Radnice funguje nepřetržitě od konce 18. století. Nová tvář a výrazná obnova prostor provedená v uplynulých týdnech, by měly napomoci tomu, aby hosté rádi navštěvovali restauraci i v další dekádě.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!