Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nová zámková dlažba v parku a na hřbitově

29. 08. 2005

Park na mlázovickém náměstí se dočkal položení zámkové dlažby. Vydlážděna byla centrální cesta kolem kašny. Nové dlažby se dočkal také místní hřbitov.


V průběhu jarních měsíců si všichni všimli velkých hromad písku a mnoha palet zámkové dlažby na náměstí. Za několik dnů byl tento materiál spotřebován na nové dláždění cest kolem kašny a sloupu panenky Marie. Výběrové řízení na realizaci pokládky získala renomovaná firma Miroslav Kunt z Jičína, která se specializuje na obkladačské práce.

Práce byla provedena v precizní kvalitě, osvědčil se rovněž výběr materiálu. Zastupitelé se totiž dlouhou dobu nemohli rozhodnout, jaký materiál bude použitý. V úvahu připadala pískovcová dlažba, některé inertní materiály či zachování původních pískových cest. Vzhledem k náročnosti údržby původní parkové úpravy,  se však zastupitelé rozhodli pro změnu a zvolili zámkovou dlažbu. Řešení to je jistě velmi efektní a dlouhodobé.

Ve stejném termínu byly vydlážděny také cesty na místním hřbitově. Každý, kdo toto místo navštěvuje, si jistě vzpomíná na rozblácené cesty po dešti nebo při tání sněhu. To je však  minulost. Celý hřbitov je vkusně vydlážděn mozaikovou dlažbou a nemusíme se již obávat umazání obuvi nebo nějakého urazu při nepřízni počasí.

Celkové náklady (materiál, práce) na celou akci (náměstí i hřbitov) dosáhly částky 520.000,- Kč.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | NO NAME | 25. 01. 2006 18:21
když už jste to dáli to betonování tak už rovnou pocelím parku vypadalobito lépe*52*